Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Nowa metoda leczenia - głodzenie

Nowy projekt ustawy dot. opieki medycznej zaprezentowany w Portland w stanie Oregon, USA, może umożliwić skazywanie pacjentów chorych na demencję na śmierć głodową.

Projekt miałby dotyczyć chorych na demencję, Alzheimera lub inne choroby umysłowe związane ze starszym wiekiem. Obecnie prawo w stanie Oregon zabrania niekarmienia osób starszych, które same nie mogą się nakarmić, a które są świadome i mogą żuć i połykać pokarm, potrzebują jedynie pomocy w dostarczeniu pokarmu do ust. Natomiast nowy projekt zniósłby te zabezpieczenia, chroniące osoby starsze przed okrutnym zaniedbaniem.

Ustawa to odpowiedź na sprawę jednej z pacjentek z Alzheimerem, Harris, która już na wczesnym etapie choroby straciła zdolność do samodzielnego jedzenia i musiała być karmiona. Jej mąż złożył pozew domagając się zaprzestania karmienia, jednak sąd odrzucił jego wniosek. Według prawa stanowego zaprzestanie karmienia dotyczy tylko sztucznego pożywienia i nawodnienia, nie dotyczy tzw. karmienia łyżką.

Metoda VSED, czyli odmówienie jedzenia i picia, to kolejna z form tzw. wspomaganego samobójstwa. O straszliwych skutkach tej metody, którą obecnie się forsuje, pisaliśmy już wcześniej tutaj.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • Gość
  17.02.2017 13:08
  Kochany mąż, nie ma co. Dopóki śmierć nas nie rozłączy, więc trochę jej pomóżmy...
  doceń 7
 • Marek z UK
  17.02.2017 14:10
  Ale prawda jest taka że w Anglii w domach opieki nie znają / nie stosują czegoś takiego jak odżywianie dożylne, więc kiedy pacjent z demencją albo po prostu z zanikiem odruchu przelykania przestaje połykać pokarm - umiera z głodu. I żadnej ustawy do tego nie trzeba, po prostu tak w praktyce jest. Kilkanaście razy na własne oczy widziałem to wiem o czym piszę.
 • aaa
  17.02.2017 16:36
  trochę nie eleganckie przy tym artykule, ale lepiej leczyć się okresowymi głodówkami, diety jarzynowe jako profilaktyka chorób to na starość mniej demencji itp. rzeczy, mniej żreć więcej aktywności/pracy fiz.
  doceń 1
 • gut
  17.02.2017 17:14
  Oby to ta nowa metoda była poddana unicestwieniu. 《Wergiliusz》 ▷▷▷ 《Miłość wszystko zwycięża i my ustąpmy miłości.》ஜ۩۞۩ஜ
  doceń 3

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy