Nowy numer 20/2018 Archiwum

PO zawiesza protest w Sejmie. Chce dymisji...

PO zawiesza protest w Sejmie; składamy też wniosek odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - poinformował szef PO Grzegorz Schetyna.

"W związku z tym, że udało nam się przywrócić obecność mediów w parlamencie i możliwość nieskrępowanej relacji obrad parlamentarnych i aktywności parlamentarnej, zawieszamy nasz protest" - powiedział w czwartek Schetyna.

Jak dodał, PO "składa też wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego".

"Zła aktywność (Kuchcińskiego), popełniane błędy, zła organizacja pracy Sejmu, zawieszenie Michała Szczerby, doprowadziła do konfliktu i blisko trzydziestu dni konfliktu parlamentarnego i państwowego" - wyjaśnił lider PO.

"Wniosek o odwołanie pana marszałka Kuchcińskiego ma charakter nieracjonalny, żeby nie powiedzieć kabaretowy" - powiedział na konferencji w Sejmie Kaczyński. Podkreślił, że co do tego, że Marek Kuchciński "będzie dalej marszałkiem, nie ma żadnych wątpliwości" - odpowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Uważamy dalej i będziemy o tym mówić, że budżet jest przyjęty w sposób wadliwy, że tak naprawdę jest nielegalny" - mówił też Schetyna.

"Apelujemy do prezydenta Dudy, żeby go nie podpisywał, bo jeżeli będzie sankcjonował procedurę legislacyjną, która łamie prawo będzie także stawiał siebie w przyszłości w świetle odpowiedzialności za tę decyzję" - dodał.

Małgorzata Kidawa-Błońska dodała,że marszałek Sejmu zaproponował przerwę w obradach do 25 stycznia. Zgodził się na to Konwent Seniorów.

Dlatego po godz. 12. Sejm wznowił obrady. marszałek Sejmu Marek Kuchciński ogłosił przerwę w posiedzeniu do 25 stycznia do godz. 9.00.

"Dobrze, że okupacja się skończyła, natomiast muszą być wyciągnięte wnioski, i te które dotyczą wydarzeń, które za nami, czyli tych wszystkich deliktów regulaminowych, ale także prawno-karnych, które miały miejsce. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, trzeba tak przebudować Regulamin Sejmu, aby tego rodzaje operacje były bardzo, bardzo utrudnione" - powiedział Kaczyński.

Jak dodał, innym wyjściem jest "uczciwa umowa między partiami - że wracamy do cywilizowanych norm, jeśli chodzi o funkcjonowanie parlamentu i jeśli chodzi o to, co się dzieje na sali parlamentarnej".

"Muppet show się kończy, jesteśmy trochę rozczarowani, bo będzie pewnie nudno w Sejmie, jak wyjdą posłowie z sali i przestaną się wygłupiać. Poważnie (jest) najwyższy czas, żeby ta komedia się zakończyła i rozumiem, PO nie wie po co spędziła trzy tygodnie w Sejmie, my też nie wiemy, opinia publiczna też nie wie" - powiedział szef klubu Ryszard Terlecki PiS.

"Wszystko wraca do normy, poza tym, że opozycja się wygłupiła" - ocenił Terlecki.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  12.01.2017 12:58
  A dlaczego praca jest zawieszona na kolejne 2 tygodnie????
  doceń 6
 • Gość
  12.01.2017 13:20
  Zgadzam się z opozycją. Marszałek Sejmu powinien zostać zmieniony.
  doceń 2
 • Gość 2
  12.01.2017 14:30
  Nie rozumiem tego zawieszenia prac Sejmu do 25.01. Wczoraj wszystkie stacje telewizyjne podawały za marszałkiem Senatu i Panem M. Jackowskim, ze niezwłocznie trzeba procedować bodaj 3 ustawy ważne dla Polski. To co z tymi ustawami? Może mi to ktoś wyjaśnić?
  doceń 1
 • Krzysiek
  12.01.2017 14:58
  >>trzydziestu dni konfliktu parlamentarnego i państwowego" - wyjaśnił lider PO.<< "Kto w miejscu publicznym demonstracyjnie okazuje lekceważenie Narodowi Polskiemu ...podlega karze ..." Naród Polski w WOLNY sposób wybrał PIS do Sejmu itd. Czy ten z PO wyczyniając takie harce w Sejmie, nie okazuje mi publicznie LEKCEWAŻENIE? Dla mnie - TAK. Nie wnoszę o karę dla PO - już ponosi - swoje postępowanie i image.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama