Nowy numer 17/2018 Archiwum

13-latek odebrany matce przez sąd, bo jest zbyt zniewieściały

Sąd dla nieletnich w Padwie na północy Włoch odebrał matce jej 13-letniego syna, między innymi dlatego, że jest "zbyt zniewieściały". Takie sformułowanie znalazło się w uzasadnieniu decyzji. Na jej mocy nastolatek zostanie umieszczony w ośrodku daleko od domu.

Według opieki społecznej takie zachowanie chłopca to rezultat postępowania matki i jej sióstr. Zauważono, że dorasta on niemal wyłącznie w otoczeniu kobiet.

Lokalny dziennik "Il Mattino di Padova" ujawnił fragment orzeczenia sądu dla nieletnich, w którym napisano, że chłopiec "w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi jest agresywny, jest prowokatorem, niewychowany i ma skłonność do tego, by zachowywać się w sposób ekscentryczny".

"Robi wszystko, by podkreślić, że jest inny i ostentacyjnie, prowokacyjnie prezentuje zniewieściałe zachowania"- stwierdził sąd powołując się na opinię opieki społecznej.

Jego relacje z matką uznano za "nacechowane aspektami uzależnienia". On sam zaś w ocenie psychologów ma poważne kłopoty w kontaktach z innymi. Dostrzeżono też u niego "oznaki problemów psychicznych".

Sędziowie postanowili, że nastolatek musi opuścić dom. Już wcześniej na mocy poprzedniej decyzji sądu chodził do dziennego ośrodka z powodu sądowych batalii, jakie toczyli o niego rodzice.

Teraz w ośrodku zostanie na stałe po to, by - jak postanowili sędziowie - mógł funkcjonować w środowisku innym niż dom matki i aby miał możliwość zastanowienia się nad swymi pragnieniami i nad swym życiem.

Matka 13-latka zapowiedziała, że odwoła się od tej decyzji.

« 1 »

Zobacz także

 • Dario
  11.01.2017 10:57
  A co z ojcem ? Nie można go oddać ojcu ? Trzeba wysyłać do ośrodka ? Piszą że ojciec walczył o niego podczas procesu rozwodowego z matką.
  doceń 8
 • Gość
  11.01.2017 11:29
  ... ale Włosi pozwalają na adopcję dziecka przez żeńskie pary homoseksualne, tak?...
  ... I nie widzą w swoim własnym orzecznictwie schizofreniii moralnej?...
  doceń 10
 • Gość
  11.01.2017 12:10
  co nam do tego
  doceń 4
 • nika
  11.01.2017 12:39
  Czy taka informacja (nawet w ślad za PAP-em) do czegoś nam służy? Nie znamy sprawy, nie znamy ludzi, portal zaczyna się wpisywać w plotkarski światek. Po co??
  doceń 11

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama