Gość Bielsko-Żywiecki 08/2018 Archiwum

Kard. Schönborn: Nie można osądzać muzułmanów za to, iż chcą zislamizować Europę, ale...

Nie można osądzać muzułmanów za to, iż chcą zislamizować Europę, ale zamiast tego należy bardziej się starać, aby wypełnić kościoły. Tak powiedział kard. Christoph Schönborn w wywiadzie dla austriackiego czasopisma Kronen Zeitung.

Podkreślił, że dechrystianizacja Starego Kontynentu to nie wina wyznawców islamu, ale podejścia samych Europejczyków, dla których często „supermarkety stają się ważniejsze” od ich korzeni kulturowych i religijnych. Hierarcha dodał, iż on sam pragnąłby widzieć Bliski Wschód na powrót chrześcijańskim, ponieważ dla niego „chrześcijaństwo stanowi nie tylko osobiste wyznanie, lecz wiarę, która jest dobra, niezależnie od wszystkich błędów, jakich dokonano”.

Kard. Schönborn odniósł się także do tzw. Brexitu. Nazwał go „niepokojącym”, gdyż o wiele lepszą opcją od dawnych antagonizmów, które istniały na kontynencie przez wieki, jest europejska jedność.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • tambaran
  05.01.2017 00:17
  Kronnen Zeitung:pisze:
  Viehttp://www.krone.at/oesterreich/kardinal-viele-muslime-wollen-eroberung-europas-schoenborn-besorgt-story-529196le chcą opanować Europę.".
  Kronnen Zeitung pisze:
  Schönborn besorgt = zatroskany, że MOSLEMY hcą opanować Europę..
  itd.a gazeta relacjonuje jego Kazanie w uroczystość Imienia Maryi w katedrze św Stefana,.jako podziękowanie za 333.lat temu,
  uchronienie Wiednia odTurków...dla tych, co ktytykują kardynyła i wzdychają Mój Boże,to kardynał tak mówi a nie wie co ???
  doceń 0
 • Gość
  05.01.2017 16:16
  dla tych co używają słów Ewangelii o miłosiernym Samarytaninie by ewangelicznie uzasadnić przyjmowanie uchodźców do Polski,otóż Samarytanin pomógł rannemu spotkanemu przy drodze,opatrzył mu rany i zawiózł do gospody zapłacił za opiekę i odjechał,nie zabrał go na stałe do swojego domu ani nie uczynił zarządcą swojej posiadłości,uczynił to co każe mu sumienie ale nie poczuwał się do obowiązku by zapewnić mu na swój koszt byt na całe jego życie.Odnoszę wrażenie że wielu używa Ewangelii do celów politycznych,bo jest nadużyciem mówienie że Jezus kazałby przyjmować do kraju z odległych kontynentów uchodźców pochodzących z obcego kręgu cywilizacyjnego wyznawców islamu,którzy jak pokazuję historia prześladują chrześcijan.Pomagając trzeba zachować roztropność by nie zagrozić bezpieczeństwu własnej wspólnoty,a więc pomagajmy ofiarom wojny na ich terenie albo w obozach dla uchodźców,a zachowajmy ostrożność co do przyjmowaniu ich do kraju,bo kultura islamu w swej naturze jest barbarzyńska,a więc i ludy wyznające islam są barbarzyńskie( to nie jest obraza dla Mahometan ale stwierdzenie faktu!) Polacy maja pełne prawo obawiać się wzmacniania islamu w naszym kraju bo widzą skutki gościnności wobec muzułmanów na Zachodzie
  doceń 10
 • Gość
  06.01.2017 09:05
  troska o najblizszych nie wyklucza pomocy uchodzcom."Wiara narodu,ktory ustami swej premier odmowil pomocy uchodzcom jest nic niewarta" ..to sa slowa znanego ksiedza.Nikt nie wie co przyniesie jutro.60 lat temu nasi polscy uchodzcy otrzymali schronienie u ludnosci,ktora dzis tego potrzebuje i do,ktorej z taka wrogoscia sie odnosicie
 • Ajja
  07.01.2017 17:33
  Ksiądz kardynał powinien zadać sobie pytanie, dlaczego doszło do sytuacji, że według postanowienia z 2012 r. archidiecezja wiedeńska ma w ciągu 10 lat zredukować liczbę parafii z 660 do 150? Zaiste, nowy przykład nowe wiosny Kościoła. Zresztą - może to i lepiej. Poza nielicznymi ogniskami wiary neokatolicyzm w krajach niemieckojęzycznych to już de facto nowe wyznanie, które z Kościołem ma wspólną nazwę.
  doceń 5

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy