• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Chrześcijanie i muzułmanie razem przeciwko terroryzmowi

  RADIO WATYKAŃSKIE

  dodane 03.01.2017 17:03

  Zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie Turcji zaniepokojeni są falą krwawego terroru przetaczającą się w ostatnich miesiącach przez ich kraj. Wskazuje na to wikariusz apostolski Anatolii zauważając, że zamachowcy z tzw. Państwa Islamskiego atakują wszystkich bez względu na wyznawaną religię.

  „To jest aspekt, którego Europa nie docenia. Atakowani są także muzułmanie, bo gdyby chodziło tylko o chrześcijan, dokonywano by zamachów na kościoły” – zaznacza bp Paolo Bizzeti. Przypomina zarazem, że trzeba poruszenia sumień i mobilizacji religijnej, by, jak wielokrotnie podkreślał Papież Franciszek, pokazać jasno światu, iż przemoc w imię Boga zawsze jest wynaturzeniem religii. Zwracając uwagę na coraz większe wzrastanie w siłę islamskich terrorystów wikariusz apostolski Anatolii zaznacza, że winna jest temu długoletnia bierność Europy i Stanów Zjednoczonych.

  „Sądzę, że w minionych latach nie doceniono niebezpieczeństwa, jakie niosła ze sobą sytuacja na Bliskim Wschodzie, a szczególnie tzw. Państwo Islamskie. Być może zbyt długo czekano, by zareagować, choć widoczne już były wszystkie znaki tego okrucieństwa totalnie nienormalnego i totalnie antyludzkiego – mówi Radiu Watykańskiemu bp Bizzeti. – Jestem przekonany, że konieczna jest ścisła współpraca wszystkich państw regionu w celu wyrwania korzeni terroryzmu, a są nimi handel bronią i bierność w stawianiu czoła Państwu Islamskiemu. Trzeba tu nie tylko konkretnych słów, ale też przede wszystkim zdecydowanych czynów”.

  Po ostatnich zamachach ochronę dostały m.in. kościoły w Smyrnie, trzecim co do wielkości mieście Turcji, gdzie mieszka piętnastotysięczna wspólnota katolików. „Wszyscy niepokoją się o swą przyszłość, ponieważ terroryzm uderza także w gospodarkę zabijając m.in. turystykę” – wskazuje arcybiskup tego miasta Lorenzo Piretto. Przyznaje, że od wielu muzułmanów słyszał zapewnienia, iż działania terrorystów są zanegowaniem prawdziwego islamu.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Gość
   03.01.2017 18:24
   Islam powinien zostać w Polsce i Europie zdelegalizowany. To nie religia lecz groźna ideologia.
  • Siloam
   03.01.2017 19:55
   Sunnici mówią: Szyici nie są muzułmanami!
   Szyici mówią: Sunnici sie są muzułmanami!
   Sunnici i Szyic mówiąi: Ahmadi nie sa muzułmanami!
   Sunnici i Szyici mówiąi: Sufici nie są muzułmanami!
   Sunnici Salafici: Każdy muzułmanin powinien być terrorystą!
   Terrorysta sunnicki mówi: Szyicki terrorysta nie jest muzulmaninem!
   Terrorysta szyicki mówi: Sunnicki terrorysta nie jest muzułmaninem!
   Umiarkowany muzułmanin mowi: Terroryści nie są muzułmanami!
   Terrorysta: Umiarkowani muzułmanie nie są muzułmanami!

   Teraz już rozumiecie dlaczego terroryści, gwałciciele, pedofile itd. "nie są muzułmanami" i "nie reprezentują islamu." Nie trzeba nawet kłamać. Wystarczy spytać reprezentanta odpowiedniej grupy. Tak własnie działa muzułmańska i medialna manipulacja, na którą niestety lecimy jak muchy na lep.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół