• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Zabić

  Barbara Gruszka-Zych Barbara Gruszka-Zych

  dodane 04.10.2016 07:43

  Chcą mieć prawo do zabijania. Noszą czarne sukienki, a pod nimi brzuch, macicę i miejsce do przeżywania orgazmów i rodzenia dzieci.

  Wracam od św. Tereski z Lisieux, która pisała o potrzebie codziennych wyrzeczeń, poświęcenia, ćwiczenia się w pokorze, codziennego oddawania życia innym, a tu w kraju protesty kobiet w czerni, które chcą mieć prawo do zabijania. Noszą czarne sukienki, a pod nimi brzuch, macicę i miejsce do przeżywania orgazmów i rodzenia dzieci.

  Eleganckie, ładne, często z pierwszych stron gazet, propagują modę na zabijanie dzieci. Liczy się przyjemność, uniesienie, a konsekwencji tego lepiej nie nosić pod sukienką, a potem owijać w pieluszki - łatwiej zabić. Na dodatek prawo do mordowania panie chcą mieć zapisane w papierach, ustawach itp.

  A Ty, piękna pani, która się domagasz, żeby mieć przyzwolenie na zabicie swojego dziecka, czemu nie kładziesz dziś głowy pod nóż, topór, nie pozwolisz się rozerwać kleszczom? Chcesz taki los ofiarować tylko swojemu maleństwu, które siedzi cicho w dole Twojego brzucha, albo dopiero tam się kiedyś znajdzie, i będzie słuchać tego, co teraz mówisz przeciwko niemu?

  Piękne panie zwykle mają piękne dzieci. Ale po co mają dzielić się z kimś innym własnym pięknem - czy tak myślicie?

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Magegnac
   04.10.2016 11:12
   Artykuł krótki, mądry, komentarze, moim zdaniem!, przeważnie raczej, przepraszam, głupie
   doceń 10
  • gut
   04.10.2016 18:32
   【Elżbieta Grabosz】<<<o>>> 【Zazwyczaj cichy romans kończy się głośnym skandalem.】
  • DanusiaMaria
   05.10.2016 11:45
   Wymownie ujęta kwestia życia i śmierci. Być albo nie być.

   Bardzo lubię czytać Pani opracowania. Tu jednak zwrócę uwagę , że zakuło mnie serce przy zwrocie "piękna pani". Pieśni Maryjne maja taki zwrot o piękna Pani. Wyszło więc w tym zamieszczonym tekście, przynajmniej dla mnie, jakieś nieporozumienie.

   I jeszcze jedna rzecz Pani Basiu, miałam podobnie jak Pani dziwną refleksję, kiedy w TV pokazywano tłum osób pod parasolami, wyrażających sprzeciw wobec obrony życia ludzkiego.

   Skojarzyły mi się dwa wątki. Jeden obecny , kiedy ludzie niewinni są zaatakowani poprzez grupę osób inaczej myślących , a rzucających bombę w środek tłumu. Efekty są podobne do skrobanek. Tak więc tu nasze myśli się zbiegły i za wypowiedzenie ich w sposób tak obrazowy dziękuje Pani.

   A drugi wątek pochodzi z mojego życia już jakieś więcej 30 lat wstecz. Wtedy pewna kobieta przyniosła mi od siostry zakonnej jakieś przepowiednie, ale doprawdy nie wiem co to było. Zapamiętałam słowa , że losy polski będą się ważyć w sytuacji kiedy będzie ustanawiane prawo w kwestiach aborcji. Było jeszcze coś odnośnie dwóch Lechów co na tamten czas nic nam jeszcze nie pokazywało , dopiero historia potwierdziła oszustwo. W tamtym czasie zadziwiło mnie ujęcie losów Polski uzależnione od prawa dotyczącego aborcji.

   Dziś już mnie to nie dziwi patrząc jak fakty się zbiegły wraz z odnowieniem w Święto Chrystusa Króla przyrzeczeń oddaniu pod władzę Pańską.

   Od siebie jeszcze powiem, że patrząc na ten wspomniany tłum, przyszła taka refleksja sądu nad światem, którego tak realnie już doświadczamy. Ewangelia mówi o czasach ostatecznych, o padlinie, gdzie sępy się zlecą, same się osądzą. Gdzie cię zastanę , tam cię osadzę.
  • Gość
   06.10.2016 14:36
   Nie przesadzałbym z urodą tych czarownic podczas ich zlotów. Przecież feministki można rozpoznać z daleka...te kilka ładnych buzi z serialów to rodzaj parawanu dla brzydoty etycznej i fizycznej. I tak, chodzi im o zabijanie.Nawoływanie do uśmiercenia różnych grup społecznych jest scigane przez prokuratora. To samo powinno być z ludźmi w embrionalnej fazie rozwoju.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół