• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Franciszek: "Podłością jest to, co dzisiaj robi się z indoktrynacją teorii gender"

  PAP

  dodane 03.10.2016 07:23

  O towarzyszeniu osobom homoseksualnym i o ideologii gender mówił papież na pokładzie samolotu w drodze z Gruzji do Rzymu.

  Papież Franciszek powiedział, że w swoim życiu jako ksiądz, biskup i także obecnie "towarzyszył" homoseksualistom. Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze z Baku do Rzymu ujawnił, że przyjął w Watykanie osobę, która zmieniła płeć.

  W czasie rozmowy z dziennikarzami na zakończenie podróży do Gruzji i Azerbejdżanu papież podkreślił odnosząc się do osób homoseksualnych: "W moim życiu księdza, biskupa i jako papież towarzyszyłem osobom ze skłonnościami i doświadczeniami homoseksualnymi. Towarzyszyłem im, zbliżyłem je do Boga".

  "Towarzyszyłem im i nigdy nie porzuciłem" - dodał.

  "Osobom należy towarzyszyć tak, jak czynił to Jezus. Kiedy taka osoba przybędzie do Jezusa, Jezus na pewno nie powie: idź sobie, bo jesteś homoseksualistą" - powiedział Franciszek.

  Podobnie jak w Tbilisi, papież potępił teorię gender i ocenił: "Podłością jest to, co dzisiaj robi się z indoktrynacją teorii gender".

  "Opowiedział mi ojciec z Francji, z katolickiej rodziny, że pewnego dnia przy stole rozmawiając z dziećmi, zapytał 10-letniego chłopca, kim chciałby być kiedy dorośnie. 'Dziewczyną' - odpowiedział. I ojciec zdał sobie sprawę z tego, że w książkach szkolnych naucza się teorii gender. To jest wbrew prawom naturalnym"- oświadczył Franciszek.

  Jak zaznaczył jedną rzeczą jest to, że ktoś ma skłonności homoseksualne, czy chce zmienić płeć. "Czym innym jest jednak nauczanie w szkole tej linii, by zmienić mentalność. Ja nazywam to kolonizacjami ideologicznymi"- oznajmił papież.

  Opowiedział następnie, że przyjął w Watykanie mężczyznę, który zmienił płeć i stał się kobietą i wysłuchał przy okazji tego spotkania relacji o szykanach ze strony proboszcza, ale i o duchowym wsparciu ze strony "wspaniałego biskupa" dla osoby transseksualnej.

  "Życie jest życiem, a rzeczy należy przyjmować takimi, jakimi są. Grzech to grzech. Skłonności czy nierównowaga hormonalna przysparzają wielu problemów a my musimy być ostrożni, by nie powiedzieć, że to wszystko jest to samo"- oświadczył papież.

  W każdym przypadku, wskazał, potrzebne jest towarzyszenie , rozeznanie i przyjęcie. "To jest to, co zrobiłby dzisiaj Jezus"- mówił Franciszek. Następnie zaapelował do dziennikarzy: "Proszę nie mówcie: papież uświęci transseksualistów!". "Już widzę pierwsze strony gazet" - dodał.

  Potem ocenił, że sprawa transseksualizmu to "problem ludzki, moralności". Należy go jego zdaniem rozwiązywać z miłosierdziem, prawdą i "zawsze z otwartym sercem".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Gość
   03.10.2016 14:42
   Co to jest "towarzyszenie"? Ostatnio to bardzo modne słowo w Kościele, tylko co ono ma właściwie oznaczać?
  • Gość
   03.10.2016 15:41
   Czy tu wolno napisac cokolwiek krytycznego w stosunku do KK i Franciszka, czy tez wyłącznie przyjmowane są głosy zachwytu nad Franciszkiem?
  • trzinaalli
   04.10.2016 08:03
   Chłopiec, który chciałby być dziewczyną zapewne "wykombinował" sobie to z faktu, że dziewczynom przysługują określone przywileje typu "dziewczyn nie wolno bić" itp.
  • Wojtek W.
   06.10.2016 13:22
   Polecam analizę całej wypowiedzi (link poniżej). Bynajmniej nie jest katolicka: https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/10/06/franciszek-o-gender-wypowiedz-dwuznaczna-i-niepokojaca/#more-4910
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół