• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Biały Dzień w Telewizji Republika w odpowiedzi na Czarny Protest

  PAP

  dodane 02.10.2016 18:00

  Telewizja Republika organizuje w poniedziałek Biały Dzień - poinformowała stacja na swojej stronie internetowej. Trwa także Biały Protest Karmelitańskiej Wspólnoty Nowej Ewangelizacji "Solniczka". Jest to sprzeciw wobec Czarnego Protestu przeciwników zaostrzenia przepisów dot. aborcji.

  W poniedziałek Telewizja Republika urządza Biały Dzień. Pracownicy stacji będą mieli przypięte do ubrania białe wstążki jako symbol "(...) solidarności z życiem nienarodzonych dzieci" - wypowiedział się na stronie stacji Tomasz P. Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika. Biały Dzień jest odpowiedzią na Czarny Poniedziałek - protest organizowany wobec możliwego zaostrzenia przepisów dot. aborcji.

  Od 25 września w całej Polsce trwa także Biały Protest zorganizowany przez Karmelitańską Wspólnotę Nowej Ewangelizacji "Solniczka" we Wrocławiu. Uczestnicy na portalu społecznościowym są zachęcani przez organizatorów akcji do codziennego odmawiania modlitwy przez 9 dni o godz. 15 jako sprzeciw wobec Czarnego Protestu i aborcji.

  W sieci pojawiły się także m.in. inicjatywy pod hasłem "Nie biorę udziału w strajku kobiet!" czy "Nie bądź krową, ubierz się kolorowo" (symbolem protestów wobec ewentualnego zaostrzenia przepisów dot. aborcji stał się czarny strój - PAP).

  Czarny Protest jest reakcją na projekt "Stop Aborcji", wprowadzający całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się aborcji. W poniedziałek, według pojawiających się w sieci zapowiedzi, w całym kraju ma mieć strajk kobiet - jego uczestniczki mają wziąć wolne w pracy, nie iść na uczelnię, a jeśli nie pracują, powstrzymać się od domowych obowiązków.

  Na portalach społecznościowych pojawiły się nie tylko wezwania do wzięcia udziału w strajku, ale też wpisy np. pracodawców i wykładowców popierających akcję. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że tego dnia jej dziennikarki nie muszą przychodzić do pracy; głos zabrali też m.in. prezydent Słupska Robert Biedroń, który zapowiedział, że w poniedziałek wszyscy wezmą wolne i będą protestować, a prezydenci Gdańska Paweł Adamowicz i Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk napisali do pracowników listy z wyrazami wsparcia dla strajku. Sama Janda zapowiedziała, że tego dnia nie wystąpi w zaplanowanym spektaklu.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Gość
   03.10.2016 10:08
   dopoki ksieza wraz z lekarzami nie uzgodnia od ,ktorego momentu polaczony plemnik z komurka jajowa sa czlowiekiem a ,do,ktorego jeszcze nim nie jest problem ten bedzie ludzi dzielil.Moze by tak obie strony wkoncu usiadly i zaczely rozmowy zamiast zmuszac ludzi wychodzic na ulice w ramach protestow?
  • KOBIETA
   03.10.2016 21:43
   NIE CHCĘ ABORCJI, CHCĘ MIEĆ WYBÓR.
   Tu nie chodzi o to, by aborcja dostępna była na każde zawołanie, na każdym kroku.Tu chodzi o wybór poozstawiony kobiecie w takich sytuacjach jak: zgwałcenie, zagrożenie życia matki, dziecka.. CZEGO WY NIE ROZUMIECIE?!
  • Gość
   04.10.2016 11:11
   Prof. Chazan kogoś zmusił do urodzenia dziecka? Myślałem, że odmówił (zgodnie z klauzulą sumienia) przeprowadzenia aborcji (zabicia dziecka).
  • Mama
   04.10.2016 12:08
   Dziecko nie jest wlasnoscia matki. Nawet w zyciu plodowym. Tyle i az tyle. Szacunek dla malego czlowieka.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół