11 medali Polaków, najlepsi Amerykanie

Polscy sportowcy wywalczyli 11 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych, na zakończonych w niedzielę igrzyskach w Rio de Janeiro. W klasyfikacji medalowej wystarczyło to do 33. miejsca. Najlepsi okazali się Amerykanie - 121 medali, z czego 46 z najcenniejszego kruszcu.

Jako pierwszy z Polaków na podium stanął kolarz Rafał Majka, który był trzeci w wyścigu ze startu wspólnego. Ostatnia - przedstawicielka tej samej dyscypliny Maja Włoszczowska, która była druga w kolarstwie górskim.

Złote medale wywalczyły wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej oraz Anita Włodarczyk w rzucie młotem, która triumf okrasiła rekordem świata.

Srebro, obok Włoszczowskiej, stało się udziałem Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem i kajakarki Marty Walczykiewicz w K1 na 200 m.

Krążki z najmniej cennego kruszcu, poza Majką, wywalczyli: wioślarki Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska w czwórce podwójnej, kajakarki Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w K2 na 500 m, zapaśniczka Monika Michalik w kat. 63 kg, Oktawia Nowacka w pięcioboju nowoczesnym oraz Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

Następna letnia olimpiada w 2020 roku w Tokio.