Nowy numer 20/2018 Archiwum

Papież do młodzieży, która zjawi się w Lednicy

"Wspomnienie ojca Jana niech was inspiruje na drogach wiary."

"Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Dziś w sposób szczególny jednoczę się z młodymi, którzy jak co roku gromadzą się w Lednicy. Drodzy Przyjaciele, chcecie razem głośno wypowiedzieć, wyśpiewać i wytańczyć Wasze „Amen”. Jest to wasze potwierdzenie osobistego oddania Chrystusowi, którego wasi przodkowie przyjęli wraz z chrztem 1050 lat temu. Na wzór Maryi, której życie całe było przeniknięte chwałą Bożą, w Duchu Świętym codziennie powtarzajcie wasze „amen – niech tak się stanie”. Wspomnienie ojca Jana, inicjatora waszych spotkań, który stanął już przez Panem, niech was inspiruje na drogach wiary. Z serca błogosławię wam i waszym pasterzom. Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!" - powiedział Franciszek do Polaków.

Tymczasem pod Bramą-Rybą trwają właśnie ostatnie przygotowania.

Jak zapewnia o. Wojciech Prus OP, jeden z duszpasterzy lednickich, na tegorocznym spotkaniu obecny będzie zmarły w grudniu twórca Lednicy, o. Jan Góra OP.  „Wydaje się, że tam będzie dużo obecności o. Jana w inny sposób, mianowicie spodziewamy się łez, wzruszeń, poruszeń serca, w takim znaczeniu, żeby podziękować za to wszystko, co otrzymaliśmy od ojca Jana przez jego posługę, jego dzieło” – powiedział o. Prus. 

1050-lecie Chrztu Polski, 800-lecie Zakonu Kaznodziejskiego oraz 20-lecie Lednicy to trzy główne akcenty tegorocznego Apelu Trzeciego Tysiąclecia, odbywającego się pod hasłem „Amen”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama