Wypadek autokaru ze studentami - wielu zabitych

dodane 20.03.2016 16:03

PAP |

Co najmniej 14 osób nie żyje. Pojazd rozbił się w Katalonii.

Wypadek autokaru ze studentami - wielu zabitych   PAP/EPA/JAUME SELLART Rozbity autokar na drodze między Walencją a Barceloną

Co najmniej 14 osób zginęło, a 43 zostały ranne w niedzielę w wypadku autokaru na autostradzie łączącej Walencję z Barceloną na północnym wschodzie Hiszpanii - podały władze regionu autonomicznego Katalonia. Autokarem podróżowali studenci, w tym zagraniczni. Wśród rannych jest Polak.

30 osób przewieziono do szpitali. "Hiszpańskie służby ustalają szczegóły i przyczyny wypadku. Z informacji uzyskanych przez nasze służby konsularne z centrum kryzysowego w Tortosa wynika, że na obecną chwilę wśród poszkodowanych w wypadku jest jeden polski obywatel, aktualnie hospitalizowany" - poinformował w niedzielę PAP dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak. Dodał, że konsul jest w kontakcie z rodziną rannego Polaka. Powiedział też, że "jak dotąd brak informacji o tożsamości ofiar śmiertelnych".

Do wypadku doszło na autostradzie AP7, biegnącej wzdłuż wschodniego wybrzeża Hiszpanii, niedaleko Freginals, około 150 km na południe od Barcelony, stolicy Katalonii. Studenci wracali z Walencji, gdzie odbywało się tradycyjne święto ognia (Fallas de Valencia), znane m.in. z pokazów fajerwerków.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

"Kierowca uderzył w barierę po prawej stronie jezdni i skręcił w lewo tak gwałtowne, że autokar znalazł się na drugim pasie autostrady" - wyjaśniał dyrektor departamentu spraw wewnętrznych Katalonii Jordi Jane. Następnie autokar uderzył w pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka; dwóch pasażerów tego pojazdu zostało rannych - sprecyzował Jane.

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym kierowca, który wyszedł cało z wypadku i jest obecnie przesłuchiwany.

Studenci z Uniwersytetu Barcelońskiego byli uczestnikami programu Erasmus. Przedstawiciel władz Katalonii nie ujawnił ich narodowości.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | DROGI, HISZPANIA, MSZ, PAP, STUDENCI, UCZELNIE, WYPADKI

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 BUSOMAT PL 21.03.2016 15:24
Niezalogowany użytkownik Wyrazy współczucia. Na drodze trzeba być zawsze bardzo czujnym.
Plusów: 1 gut 20.03.2016 18:45
Niezalogowany użytkownik Pan Łukasz Jedliński TVN24 dzisiaj pokazywał to wydarzenie.

wszystkie komentarze >