Nowy numer 20/2018 Archiwum

Aborcja w Szpitalu Świętej Rodziny - Kukiz komentuje

"Jeśli się to potwierdzi, to niczym się to nie różni od sadystycznego zabójstwa".

W minionym tygodniu Telewizja Republika poinformowała o dramatycznych wydarzeniach do jakich miało dojść w warszawskim Szpitalu Świętej Rodziny. Według źródeł na jakie powołuje się Republika w nocy z 6 na 7 marca przeprowadzono tam aborcję dziecka w 24 tygodniu ciąży, dziecko przeżyło sprowokowany poród i personel medyczny pozostawił je na przewijaku, by umarło. Fakt przeprowadzenia tzw. procedury zakończenia ciąży (czyli de facto aborcji) potwierdziła rzecznik szpitala, jednak zaprzeczyła pozostałym zarzutom. Sprawa została zgłoszona do prokuratury jako podejrzenie popełnienia przestępstwa przez ks. Ryszarda Halwę oraz posła ruchu Kukiz'15 Piotra Liroya Marca.

O ocenę tych wydarzeń został zapytany w programie "Jeden na jeden" Paweł Kukiz. Muzyk i polityk odpowiedział zdecydowanie:

- Jestem znany z tego, że uważam samą aborcję za coś złego, za zabójstwo. Rzecz taka, żeby zostawić dziecko, które oddycha samo, po to, żeby umarło, to jest coś strasznego. Ja nie chcę tutaj ferować wyroków, bo nie znam szczegółów sprawy, ale jeśli rzeczywiście prokuratura potwierdzi doniesienia dotyczące śmierci tego dziecka, to niczym się to nie różni od sadystycznego zabójstwa - stwierdził. - Jeśli takie są procedury, to tym bardziej powinna się tym zająć i prokuratura, i Sejm - zaznaczył Kukiz.

Zapytany przez Bogdana Rymanowskiego czy w takich przypadkach [dziecko z podejrzeniem zespołu Downa - przyp. red]  aborcja powinna być zakazana Kukiz odpowiedział:

- Dzisiaj jadę do Krakowa na Albertianę ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Tam najczęściej uczestniczą dzieci z zespołem Downa. To są kapitalne dzieci, bardzo dobre, kochane dzieci. Sam fakt, że ten zespół Downa jest wystarczającym powodem, by mordować takie dzieci, jest rzeczą straszną. Każdemu, kto decyduje się na taki zabieg aborcji, zalecałbym dłuższy kontakt z takimi dziećmi. To jest chodzące dobro.

« 1 »

Zobacz także

 • K.
  15.03.2016 10:19
  Bóg zapłać panu Kukizowi.
  doceń 11
 • trzinaalli
  15.03.2016 12:30
  Tylko podpisać się obiema rękami pod wypowiedzią Pawła Kukiza. Jednakże ostatecznie ocenimy go po tym jak będzie w Sejmie głosował nad projektem całkowicie zakazującym zabijania dzieci.
  doceń 5
 • krut00
  16.03.2016 16:41
  Do tej pory myślałem że PiS jest partią najbliższą moim zapatrywaniom i tak było dopóki nie usłyszałem tej wypowiedzi pana Kukiza. Świadectwo o dzieciach z Downem słyszałem już wcześniej od znajomego, który pracował w szkole specjalnej: Słuchaj te dzieci, jak im powiesz że Bóg jest i trzeba się do niego modlić, to one się tak modlą jakby go widziały i On tam stał koło nich... Kiedyś też myślałem że syndrom Downa wyklucza z życia... TO NIEPRAWDA. Myślę że zmiana prawa aborcyjnego na jeszcze bardziej restrykcyjne - całkowity zakaz - jest jak najbardziej na miejscu. Ta kwestia jest większą sprawą niż cały ten zasr... trybunał konstytucyjny i wszystkie komisje weneckie.
  doceń 1
 • Mona37
  25.03.2016 12:21
  Każde dziecko ma prawo do życia,a już szczególnie to najbardziej niewinne,chore,tym bardziej należy się mu pomóc.Tylko ludzie bez sumień i bez miłości mogli tak postąpić.To dziecko nie powinno umrzeć,ono powinno żyć,na pewno nie brakuje ludzi dobrej woli,którzy zaopiekowaliby się tym bezbronnym Maleństwem.Stop aborcji,brońmy życia,każdego życia!!!
  doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama