Nowy numer 16/2018 Archiwum

Wyciekł projekt orzeczenia TK?!

Portal wpolityce.pl opublikował dokument, mający być projektem wyroku Trybunału Konstytucyjnego w rozpatrywanej właśnie sprawie nowelizacji ustawy o TK.

Portal twierdzi, że jego dziennikarzowi (dziennikarzom?) aż w trzech źródłach udało się w ostatnim czasie obejrzeć taki sam, 269 stronicowy, bardzo skomplikowany projekt przyszłego orzeczenia, które ma być wydane dzisiaj. W jednym ze źródeł tekst udało się skopiować. W technicznym opisie dokumentu znaleźć można nazwisko jego autora, jednego z sędziów Trybunału - podaje wpolityce.pl.

Tekst projektu można przeczytać TUTAJ. Ciekawe, na ile będzie zbieżny z ostatecznym wyrokiem. Wpolityce.pl twierdzi, że już od dwóch tygodni niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej i inni przedstawiciele establishmentu III RP wzajemnie przesyłają sobie, poprawiają i komentują ten projekt. Portal nie przedstawił jednak dowodów, wskazujących, że tak się dzieje.

« 1 »

Zobacz także

 • Fryderyk
  09.03.2016 11:39
  Jeden lud (?), jedna Rzeczpospolita, jeden prezes!
 • Kris
  09.03.2016 11:44
  Waszeci @_jasiek - kto kazał tak mówić? Kiedy SMS dotarł do Waszeci? Ja też go dostałem chociaż nie jestem "kretem". Kiedyś, dawno, dawno temu myślałem że PIS faktycznie oznacza PRAWO ale też SPRAWIEDLIWOŚĆ. I co? Bardzo ale to bardzo zawiodłem się gdy zacząłem otrzymywać SMS ze wskazaniami co, gdzie i jak mówić.
  Znaczy się ta partia okazała się dla mnie - człowieka myślącego - pewnym zniewoleniem delikatnie to mówiąc. Kto nie z nami ten.....żyd
  tak informował SMS w 2014r.
  No widzisz Waszmości, grzecznie to wytłumaczyłem opierając się na faktach. A fakty nie mają przeciwwagi.Z faktami się nie dyskutuje.
 • indris
  09.03.2016 12:27

  Do składu orzekającego należy p. Piotr Pszczłkowski, który jeszcze 12 listopada 2015 był posłem PiS.

  P. Pszczółkowski miał i ma dostęp do projektu orzeczenia.

  Przeciekiem propagandowo posługuje się PiS.

  doceń 5
 • Gość
  09.03.2016 12:27
  Projekt wyciekł poprzez pro-PISowskich członków Trybunału, to jasne. Tylko PIS może odnieść korzyść z powstałego zamieszania, i to ich medium sprawę opublikowało.
  Pozdrawiam.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama