Nowy numer 21/2018 Archiwum

Kolej: Spóźnialski zapłaci drożej

Resort infrastruktury chce uzależnić stawki dostępu do infrastruktury kolejowej od punktualności pociągów - pisze "Puls Biznesu".

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, wdrażając unijne dyrektywy, szykuje sporo zmian. Dotyczą one m.in. zasad naliczania stawek, które przewoźnicy płacą zarządcy torów.

Projekt nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym, opracowany niedawno przez resort, przewiduje rekompensaty dla operatora pociągu, jeśli spóźnienie wynika z winy zarządcy infrastruktury. Ten zaś może otrzymać zadośćuczynienie za zablokowanie sieci na przykład z powodu awarii pojazdu. Może także uzależnić wysokość stawek dostępu do torów od jazdy pociągów zgodnie z rozkładem jazdy.

« 1 »

Zobacz także

 • Krzysiek
  04.03.2016 10:39
  >>Projekt nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym, opracowany niedawno przez resort, przewiduje rekompensaty dla operatora pociągu, jeśli spóźnienie wynika z winy zarządcy infrastruktury. Ten zaś może otrzymać zadośćuczynienie za zablokowanie sieci na przykład z powodu awarii pojazdu. << Jest to takie quasi nawiązanie do prywatnych umów. Może lepiej po prostu uwolnić kolej od Państwa i pozwolić na samodzielność społeczeństwa w działalności szynowej.
  doceń 0
 • Rafał Sudoł
  04.03.2016 21:10
  Pendolino na tej trasie dojeżdża już do Gliwic. Komentarz pod zdjęciem zatem wprowadza w błąd.
  doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama