Wałęsa prosi byłych SBeków o pomoc

dodane 20.02.2016 14:43

wt

"Walka między nami zakończona [...] robiliście to często z pobudek patriotycznych dla dobra Polski" - pisze na swoim mikroblogu były prezydent.

Wałęsa prosi byłych SBeków o pomoc   PAP/EPA/MIGUEL GUTIERREZ Lech Wałęsa

Opublikowany na mikroblogu przez Lecha Wałęsę wpis to już kolejny komentarz byłego prezydenta do sprawy przejętych przez IPN dokumentów przetrzymywanych przez lata w domu generała Kiszczaka, wśród których mają znajdować się dowody na wieloletnią współpracę byłego lidera "Solidarności" ze służbami bezpieczeństwa PRL.

Wałęsa pierwotnie przekonywał, że przejęte w domu Kiszczaków dokumenty to jego prywatne notatki, które zarekwirowała swego czasu eSBecja. Z przekazanych do informacji publicznej wiadomości wynika jednak, że część z nich jest podpisana "Bolek" (taki pseudonim operacyjny miał nosić Wałęsa), a wśród papierów znajduje się również oryginał zobowiązania Lecha Wałęsy do współpracy.

Były prezydent zmienił linię obrony i w najnowszym oświadczeniu zwraca się do byłych pracowników SB:

"Panowie, którzy podrabialiście na mnie dokumenty.... Ja Wam wybaczam i jestem przekonany, że robiliście to często z pobudek patriotycznych dla dobra Polski" - pisze. "Głęboko wierząc, jak zresztą cały świat, że nie mieliśmy najmniejszej szansy na urwanie się Sowietom i że dążenie takich ludzi jak ja zakończy się straszną tragedią. Całkiem możliwe to było. No ale zaryzykowaliśmy. Udało się, walka między nami zakończona" - pisze dalej Wałęsa.

Były prezydent podkreśla, że w walce stosowano nieczyste metody:

"Dziś kilku łajdaków, często wcześniej dezerterów, próbuje skorzystać z tych (wtedy nieczystych) metod walki i uruchamiać je jako prawdziwe i dobre na dzisiejszy inny czas. Proszę Was, nie pozwólmy im na to" - apeluje były lider antykomunistycznej opozycji.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 25 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 hub381 21.02.2016 21:07
Dziwię się,że po latach na łamach GN również atakują b.prezydenta RP.Czyli żyjący wówczas JP II popierał(kapusia)? Gzie u Was"Miłosierdzie" w wielkm poście ? Z czym do ludu ? Jakieś szafy się otwiera bezkomisyjnie przez IPN !
Do czego to wszystko prowadzi ?
Plusów: 3 Hydrus 21.02.2016 18:05
Gdyby Lech Wałęsa sam opowiedział o swoich kontaktach z SB, to dzisiaj byłby w innej sytuacji. Niestety on, od początku wszystkiemu zaprzeczał i wytaczał procesy ludziom, którzy się odważyli o tym mówić. Nie dziwię się, że zgodził się na współpracę z SB. Nie on jeden tak postąpił. Cóż takie były wtedy czasy. Wielu uległo pod presją. Jednak, to jak postępował po 1989 roku, nie świadczy o nim najlepiej. Dlatego coraz trudniej , uwierzyć mi w jego słowa.
Czekam jeszcze, na wyniki badań grafologicznych dokumentów, które mają świadczyć o agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. Bo bez wyników tych badań, cały ten szum, to tylko bicie piany.
I chciałby się dowiedzieć, czyje jeszcze teczki znaleziono w szafie. I co one zawierały. Chciałbym też dowiedzieć się, na kogo donosił "Bolek". I jak represje spotkały tych ludzi z powodu donosów.
Plusów: 3 Hydrus 21.02.2016 17:39
No cóż. Zrobisz jak będziesz chciał. Ale chyba słaba jest twoja wiara, skoro uzależniasz ją od postępowania ludzi.
A co do wyznaczników walki z komuną, to tylko ci trzej nimi byli? A Walentynowicz, a Gwiazda i tylu innych. A Ci co oddali życie, zamordowani przez podwładnych Jaruzelskiego i Kiszczaka?
A Lecha Wałęsy nikt nie robi kolaborantem i współpracownikiem SB. Sam nim został podpisując zobowiązanie do współpracy i donosząc na innych.
Chciałbym tylko jeszcze zobaczyć ekspertyzy grafologiczne tekstów, które miały być podpisane i napisane przez Lecha Wałęsę.
Plusów: 0 zyg 21.02.2016 13:51
Niezalogowany użytkownik zastanawiam się, co napiszesz gdyby okazało się, że jednak wszystkie teczki są dobrze spreparowane a wg mnie wiele faktów na to wskazuje, że tak jest.

wszystkie komentarze >