Ksiądz Międlar odwołany z parafii

dodane 15.02.2016 15:13

Stefan Sękowski /KAI

Zdecydowało o tym jego rodzime zgromadzenie. Przyczyny nie są znane.

Ksiądz Międlar odwołany z parafii   Jakub Szymczuk /Foto Gość Ks. Jacek Międlar

Znany z uczestnictwa w licznych manifestacjach środowisk narodowych ks. Jacek Międlar CM przestał pełnić posługę we wrocławskiej parafii pw. św. Anny na Oporowie. - Decyzję o odwołaniu podjęły władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo, którego ww. kapłan jest członkiem, nie informując Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej o powodach swojej decyzji - pisze w specjalnym oświadczeniu rzecznik prasowy wrocławskiej kurii ks. Rafał Kowalski.

- Jedyną informacją, jaka dotarła do Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w tej sprawie, jest informacja przedstawiciela Kurii Prowincjalnej Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo o samym fakcie odwołania kapłana przez zgromadzenie, którą przyjmujemy do wiadomości - czytamy w komunikacie rzecznika archidiecezji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | KS. JACEK MIĘDLAR, NARODOWCY, WROCŁAW

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 41 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 ruler 19.02.2016 22:14
Niezalogowany użytkownik Przesada panie Adamczyk. Naród żydowski, to wymysł XIX-to wiecznych niemieckich intelektualistów, żydowskiego pochodzenia. To taki mit założycielski dla idei syjonizmu. Żydowski historyk z Uniwersytetu w Tel Awiwie, Szlomo Sand, wykazał iż nie ma historycznych źródeł opisujących etniczne uformowanie się takiej nacji.
Plusów: 1 Awa 19.02.2016 16:49
Rola GW ewidentna, dopiero po wielu artykulach ktoś zauważył tego ksiedza.Moim zdaniem musi być równowaga.Jesli w Kosciele nadal jest miejsce dla Sowy........to powinno by ci dla Międlara.Jak w sklepie wybieram ten towar który chcę .
Plusów: 1 Awa 19.02.2016 16:47
Co do samego księdza.Hm...gorąca głowa.Wkurza tylko że ktoś wczesnej w kościele nie próbował ogarnąc tematu/Teraz kuria i zaokon będa się przerzucac odpwiedzialnością co jest dla obu stron wygodne.
Plusów: 0 Awa 19.02.2016 16:46
Jako , ze linkowałam.Rzeczywiście Pospieszalski mnie nie zachwycił stylem. Więcej było transmisji niż dyskusji z goścmi w studio.Lisicki daremnie probował dyskusję oderwać od konkretnego przypadku i pogadać ogolnie o stosunku kk do uchodzcow i islamu czyli o doktrynie.Nie kleiło się.Jedyne smutna uwaga to to ,ze Koscioł w oficjalnym nauczaniu mówi,,przyjmujmy"a już bez blasku fleszy podziela obawy swieckich.Wyśmiał ten rozkrok któryś z kabaretów .

wszystkie komentarze >