Miedwiediew grozi Zachodowi

dodane 14.02.2016 19:06

PAP |

Jakakolwiek lądowa operacja militarna w Syrii przeprowadzona przez siły zewnętrzne doprowadzi do "długiej wojny na pełną skalę" - ocenił premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie dla stacji telewizyjnej Euronews.

Miedwiediew grozi Zachodowi   ANDREAS GEBERT /PAP/EPA Dmitrij Miedwiediew

Mocarstwa, w tym USA i Rosja, zawarły w piątek w Monachium porozumienie o dostarczeniu pomocy humanitarnej do oblężonych miast w Syrii, a także o co najmniej tymczasowym zaprzestaniu walk. Ograniczenie walk nie będzie dotyczyło walki z IS i związanym z Al-Kaidą Frontem al-Nusra.

Sekretarz stanu USA John Kerry powiedział, że jeśli proces pokojowy się załamie, "możliwe jest wkroczenie do Syrii dodatkowych wojsk lądowych".

Odnosząc się do słów szefa amerykańskiej dyplomacji, Miedwiediew powiedział, że "to są puste słowa". "(Kerry) nie powinien był tego mówić. Jeśli chce przedłużającej się wojny, może prowadzić operacje lądowe i cokolwiek innego. Ale proszę nie próbować nikogo straszyć" - zaznaczył.

Stany Zjednoczone wykluczają wysłanie do Syrii takich sił, jednak gotowość do wyekspediowania do Syrii wojsk lądowych do walki z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS) zadeklarowała Arabia Saudyjska. "Powtórzę: nikt nie chce nowej wojny, a operacja lądowa oznaczałaby długą wojnę na pełną skalę" - podkreślił szef rosyjskiego rządu.

Jeśli uzgodniony w piątek rozejm dojdzie do skutku, będzie to pierwsze formalnie ogłoszone zawieszenie broni w syryjskiej wojnie, która rozpoczęła się w 2011 roku od powstania przeciw reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Eksperci w USA zwracają jednak uwagę na luki i dwuznaczności porozumienia. Nie wiadomo, czy wszystkie grupy rebeliantów zgodziły się na jego warunki ani czy będzie go przestrzegać reżim w Damaszku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | ROSJA, RZĄD, SYRIA, USA, WOJNA

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Anna 15.02.2016 10:21
Niezalogowany użytkownik Wojnę w Syrii rozpętało USA. I to USA jest ojcem i matka ISIS. I to USA i Turcja wspiera ISIS. I to USA sprzedało chrześcijan z bliskiego Wschodu Arabii Saudyjskiej już w latach 60. Wystarczy poczytać historię.Nie piszę żadnych rewelacji.
Plusów: 3 hyp 14.02.2016 23:19
Niezalogowany użytkownik Jak dla mnie on mówił o wojnie w Syrii, a nie z zachodem. Nie, żebym go bronił, po prostu mówię.
Plusów: 2 mysle tak 14.02.2016 22:22
Niezalogowany użytkownik Czesc rosjanom. Wierze, ze oni zdobeda zaniku terorizmu.
Plusów: 5 mm 14.02.2016 21:52
Niezalogowany użytkownik Miedwiediew nie grozi Zachodowi, lecz odpowiada na groźby Amerykanów, którzy rozpętali i przeciągają wojnę w Syrii.

wszystkie komentarze >