Parlament odrzucił weto ws. homoadopcji

dodane 10.02.2016 18:24

PAP /jdud

Mające większość w portugalskim parlamencie partie lewicowe uchyliły w środę prezydenckie weto w sprawie ustawy przyznającej parom homoseksualnym pełne prawo do adopcji dzieci oraz prawo, szerzej chroniące życie nienarodzonych.

Parlament odrzucił weto ws. homoadopcji   markhillary / CC 2.0 Gmach parlamentu w Lizbonie

Parlament może uchylić prezydenckie weto większością dwóch trzecich głosów.

Deputowani z rządzącej partii socjalistycznej (PS)i jej komunistycznej sojuszniczki (PCP) oraz radykalnego Bloku Lewicy (BE) głosowali w sprawie zachowania zmian w ustawie o aborcji. Natomiast zniesienie ograniczeń w adopcji poparła również część członków partii centroprawicowych.

Obie ustawy wejdą w życie w tym miesiącu.

Prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva weto ogłosił 25 stycznia, uzasadniając je tym, że równouprawnienie par gejowskich w dziedzinie adopcji oznacza radykalną zmianę, wymagającą szerszych konsultacji społecznych. Dodał też, iż parlament nie był w stanie udowodnić, że ustawa służy najlepszym interesom dzieci.

Cavaco Silva zablokował także wejście w życie likwidacji obowiązku doradztwa dla kobiet zamierzających poddać się aborcji. Prezydent stwierdził, że doradztwo takie funkcjonuje w innych państwach europejskich, a rezygnacja z niego oznaczałaby ograniczenie prawa do informacji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | ABORCJA, HOMOSEKSUALIZM, MNIEJSZOŚCI, PAP, PARLAMENT, PORTUGALIA

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Slavko 11.02.2016 12:04
Niezalogowany użytkownik Ja rozumiem. W Portugalii przed 1917 rządził rząd lewicowy złożony z czynnych masonów. Tu tkwi wytłumaczenie. Dlatego Maryja dała mocną odpowiedź w Fatimie.
Plusów: 1 Rafał Sudoł 10.02.2016 23:25
Niezalogowany użytkownik Nie rozumiem! Jak to mozliwe? W kraju trojga pastuszków z Fatimy, w kraju, gdzie Maryja rozlała tyle łask, gdzie na wyciągnięcie ręki jest miejsce - cud, w tym kraju dochodzi do uchwalenia tak haniebnego prawa? A gdzie Kosciół, czy bronił w odpowiedni sposób poprzedniego stanu rzeczy? Fatima - miejsce wyjątkowe, niestety okazuje się, że pod latarnią najciemniej.

wszystkie komentarze >