Dlaczego Kościół nie milczy?

dodane 09.02.2016 08:00

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Jezus mówił do pierwszych chrześcijan: Idźcie i głoście! Idźcie i nauczajcie!

Dlaczego Kościół nie milczy?   Jakub Szymczuk /Foto Gość

Wielu z ok. 33 mln katolików w Polsce dzieli się z innymi swoją wiarą, która – jak pisał św. Jan Paweł II – „umacnia się, gdy jest przekazywana”. Ponad 21 tys. sióstr i braci zakonnych świadczy słowem i przykładem o miłosiernej miłości Boga wśród chorych i potrzebujących. Około 31 tys. księży diecezjalnych i zakonnych w Polsce głosi Słowo Boże z ambony, w rozmowach, na wykładach, na lekcjach religii, a także w Internecie. Ponad 150 biskupów w Polsce mówi homilie i wypowiada się na różne tematy, korzystając także ze środków społecznego przekazu czy komunikatorów, takich jak Twitter i Facebook.

Nauczający Pasterze Kościoła wypełniają słowa św. Pawła skierowane do biskupa Tymoteusza: „Zaklinam cię na Boga i Chrystusa Jezusa (…): głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą cierpliwością w każdym nauczaniu” (2 List do Tymoteusza 4, 1-2).

Kościół nie milczy i milczeć nie może, bo do tego wzywa sam Jezus i Pismo Święte. Jedno z najczęściej występujących słów w Biblii to właśnie słowo „mówić” (hebrajskie - amar, greckie - lego). Występuje ono ok. 6 tys. razy. Ludzie Kościoła więc z natury są wezwani do mówienia. Powstaje tylko pytanie: Czy Pasterzy naszych dusz tylko wysłuchamy, czy posłuchamy?


 

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Adam2 09.02.2016 18:30
Niezalogowany użytkownik Pan Jezus wypowiedział to dla swoich Apostołów.

Dzisiaj też "Apostołowie" są oczekiwani przez Lud swój, który odszedł już daleko od Przykazań Bożych i Ewangelii.

Lud ten , niejednokrotnie zapracowany,na pewno przyjmie swoich duszpasterzy ,na ulicy w sklepie, w tramwaju,banku,domu,i na miejscu pracy.W komży i także z sakramentem namaszczenia.

Ludzie cenią głoszenie Prawdy, Wiary ,Miłości i odwagi.

I wiem,że tacy Kapłani są.Oczekujemy Was!

wszystkie komentarze >