Nowy numer 13/2024 Archiwum

Łaski Roku Miłosierdzia nie są do prywatnego użytku

Tak to dziwnie jest, że gdy człowiek świadczy o Bożym miłosierdziu, sam go jeszcze mocniej doświadcza.

Z dziełami Kościoła jest inaczej niż z jakimikolwiek innymi. Gdy Kościół ogłasza Rok Miłosierdzia, to Bóg też go ogłasza. I choć czas miłosierdzia trwa bezustannie dla wszystkich żyjących, to w Roku Miłosierdzia jeszcze bardziej niż zawsze „wysilają się wnętrzności Bożego miłosierdzia”. W tym roku ma miejsce więcej niż zwykle nawróceń i więcej cudownych zdarzeń, które wyciągają ludzi z mroku i przywracają ich życiu. Łaska wylewa się jeszcze obficiej. Wielu odzyskuje zdrowie ciała, a tym bardziej ducha, wielu dostrzega swój stan i postanawia: „Wrócę do Ojca”.

Wiele łask Bóg uzależnił też od miłosierdzia świadczonego przez ludzi. Wielu tkwiących w poczuciu odrzucenia potrzebuje świadectwa tych, których Bóg przywrócił światłu. Żeby w kimś obudziła się nadzieja, ktoś musi opowiedzieć, jak to było u niego. Wiara rodzi się z tego, co się słyszy (albo czyta). Nadzieja też się z tego rodzi. I miłość też.

Więc – trzeba świadectwa o dziełach, których Bóg w Tobie dokonał. Im więcej ludzi się o tym dowie, tym większy będzie zasięg łaski. A i Ty będziesz jej beneficjentem. Bo tak to dziwnie jest, że gdy człowiek świadczy o Bożym miłosierdziu, sam go jeszcze mocniej doświadcza. Świadectwo jest też czynem miłosierdzia.

Zapraszamy więc TUTAJ. Swoje świadectwo możesz przysłać na adres swiadectwo@gosc.pl, wpisując w temacie „Świadectwo”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka