Prezydent socjaldemokrata blokuje homoadopcję

dodane 27.01.2016 18:36

KAI |

Związany z Partią Socjaldemokratyczną prezydent Portugalii Aníbal Cavaco Silva na zakończenie swej kadencji zawetował ustawę ułatwiającą aborcję. Zablokował także prawo do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Decyzję tę przyjęły z wielkim zadowoleniem ruchy obrony życia w tym kraju.

Prezydent socjaldemokrata blokuje homoadopcję   Michał Koziczyński / CC 3.0 Prezydent Portugalii Aníbal Cavaco Silva

Odrzucona przez prezydenta nowa ustawa była sprzeczna, jego zdaniem, z prawem obywateli do informacji, ponieważ znosiła obowiązek rozmowy kobiety decydującej się na aborcję z psychologiem i pracownikiem socjalnym. Łamała także klauzulę sumienia.

Przedstawiciele ruchów obrony życia podkreślili w oficjalnym komunikacie, że społeczeństwo obywatelskie winno wspierać kobiety w ich macierzyństwie, a „nie zmieniać prawodawstwo przez elity rządzące pod wpływem ideologii i z braku znajomości rzeczywistych problemów kobiet”.

Odrzucając dekret o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe szef państwa wyjaśnił, że najważniejsze jest dobro dzieci, a ich prawa stoją ponad prawami adoptujących. Ustawa przyjęta w listopadzie ub.r. przez portugalski parlament głosami lewicowej większości i części centroprawicy wywołała wówczas silny sprzeciw tamtejszych biskupów. Episkopat podkreślił niekwestionowaną rolę obecności matki i ojca w wychowywaniu dzieci.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 28.01.2016 11:15
Niezalogowany użytkownik Nie do końca, bo Partia Socjaldemokratyczna w Portugalii ma status centroprawicowej i takiż program. Kwestia kolorytu lokalnego.
Plusów: 2 dyry 27.01.2016 23:13
Niezalogowany użytkownik Jak widać : socjaldemokrata też człowiek. I poszedł po rozum do głowy a nie partii.

wszystkie komentarze >