500 zł na dziecko później?

dodane 27.01.2016 06:58

PAP |

Przesunięcia terminu rozpoczęcia wypłat żądają samorządy. Ostrzegają, że w przeciwnym razie grozi im paraliż - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

500 zł na dziecko później?   Jakub Szymczuk /Foto Gość Przesunięcie rozpoczęcia wypłat nie wszystkim się spodoba

Lokalne władze uważają, że jeśli rząd uruchomi ten program w kwietniu, to wiele miast nie sprosta zadaniu. Swoje obawy samorządowcy przekazali Radzie Ministrów.

Przedstawili również warunki rozpoczęcia realizacji tej sztandarowej obietnicy wyborczej PIS-u: promesa od rządu na dotację, która pomoże pokryć koszty organizacyjne przedsięwzięcia, pilne przekazanie projektów rozporządzeń do ustawy oraz wprowadzenie trzymiesięcznego okresu przejściowego.

Samorządy wskazują, że brak rozporządzeń powoduje, że nie wiedzą, jak się do programu przygotować. A powinny zacząć już teraz.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | DZIECI, FINANSE, RODZINA, SPOŁECZEŃSTWO

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Dariusz R. 27.01.2016 19:40
Niezalogowany użytkownik
A może tak gminy zorganizowałyby sobie harmonogram? Skoro w pierwszych 3 miesiącach obowiązywania ustawy nie będzie miał znaczenia termin złożenia wniosku, bo wypłata ew. środków i tak nastąpi z naliczeniem od kwietnia, to gminy stosując np. podział na okręgi wyborcze, dzielnice i ulice, zorganizowałyby szybko terminarz przyjmowania wniosków w programie 500+. Taka lub podobna praktyka obowiązuje w wielu polskich parafiach odnośnie kolędy, sprzątania kościoła itd. czemu więc ten mechanizm miałby nie poskutkować w samorządach. Rodziny które nie złożyły by wniosku w wyznaczonym zakresie dat, mogły by to zrobić w jakimś (koniecznym) terminie zapasowym, mieszczącym się w tych pierwszych 3 miesiącach- pod koniec tego okresu.
Plusów: 1 Zaba_na_Rowerze 27.01.2016 14:16
Dywersja PO w samorządach. To nawet dobrze, ludzie powinni zrozumieć na kogo głosowali.
Plusów: 4 zz 27.01.2016 10:17
Niezalogowany użytkownik Adamp, a jak ty sobie wyobrażasz - ministrowie mają jeździć po domach z pieniędzmi? Takie rzeczy puszcza się właśnie przez samorządy. Ale nie bój się - pieniądze gminne na tym nie ucierpią.
Plusów: 5 adamp_314 27.01.2016 08:28
A dlaczego rząd zwala organizację wypłat na samorządy? To klasyka "my chcemy dobrze, ale ci tam na dole, którzy mieli za nas to zrobić zawalili". W kampanii słyszeliśmy, że są gotowe projekty ustaw. Teraz mamy już 3 miesiące po wyborach i nadal ci, którzy mieli by wypłacać te pieniądze nie wiedzą jak i na jakiej podstawie... Zapomniałeś może, że to miał być pierwszy projekt nowej ekipy? Gdyby dla PiS był to priorytet to każdy dzieciak jest dopisany do ubezpieczenia jakiegoś dorosłego - można by rozpocząć wypłaty przez infrastrukturę ZUS. Można by też to robić przez infrastrukturę Urzędów Skarbowych - większość z dzieci jest już zgłoszona do ulgi w PIT. Jednak najlepiej było zawalić tym samorządy.

wszystkie komentarze >