Nowy numer 16/2018 Archiwum

Poznamy adresy gwałcicieli

Komendant główny policji przygotuje mapę zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym. Poznamy nie tylko nazwę miejscowości, ale także ulicy, na której mieszka skazany za pedofilię lub gwałt. Mapa ma być publicznie dostępna - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zdaniem ekspertów pomysł wcale nie poprawi bezpieczeństwa, za to doprowadzi do samosądów i wywoła falę wzajemnych oskarżeń.

"Gdybym był właścicielem nieruchomości położonej na takiej ulicy pozwałbym Skarb Państwa za utratę jej wartości. Czy naprawdę chcemy tworzyć getta i prowadzić do degradacji biznesowo społecznej całych dzielnic ? Do tego przecież ten pomysł prowadzi" - ocenia adwokat Zbigniew Krueger.

« 1 »

Zobacz także

  • Tomasz
    27.01.2016 09:28
    >>"Gdybym był właścicielem nieruchomości położonej na takiej ulicy pozwałbym Skarb Państwa za utratę jej wartości..." - ocenia adwokat Zbigniew Krueger.<< Czyli inaczej mówiąc, pan adwokat może mieszkać obok mordercy, gwałciciela, podofila itd całkiem chętnie (w sumie czemu nie - w końcu to klientela pod bokiem, prawda?) - byleby inni o tym nie wiedzieli, bo gdy pan adwokat będzie się chciał przeprowadzić, to może już nie wziąć tylko kasy za swoje lokum, co by chciał... Ta postawa jest obrzydliwa.
    doceń 1

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama