TNS Polska: PiS liderem, opozycja daleko z tyłu

dodane 22.01.2016 14:20

PAP |

38 proc. badanych, którzy zadeklarowali chęć udziału w wyborach parlamentarnych, chce głosować na PiS, 16 proc. na PO, 15 proc. na Nowoczesną, a 11 proc. na formację Kukiz'15 - wynika z sondażu TNS Polska. Do Sejmu, według badania, nie weszłoby PSL, które ma obecnie swoich posłów.

TNS Polska: PiS liderem, opozycja daleko z tyłu   Radek Pietruszka /pap Premier Beata Szydło (PiS) w europarlamencie

W badaniu zrealizowanym w połowie stycznia swój głos na PSL chciało oddać 3 proc. ankietowanych (próg wyborczy dla partii politycznych to 5 proc.). Swoich przedstawicieli do parlamentu nie wprowadziłyby też partie KORWiN i Razem, na które chce głosować odpowiednio 3 proc. i 2 proc. respondentów. Na koalicję Zjednoczona Lewica gotowych było oddać swój głos 2 proc. ankietowanych (próg wyborczy dla koalicji wyborczych wynosi 8 proc.).

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, co jedenasty nie był zdecydowany, komu przekazałby poparcie.

TNS Polska podaje, że w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca, o 4 punkty procentowe obniżyły się notowania PiS. O 1 punkt procentowy gorsze są notowania PO i formacji Kukiz'15. O 5 punktów procentowych polepszyły się notowania Nowoczesnej. Poparcie dla PSL było na takim samym poziomie, koalicja Zjednoczona Lewica straciła 2 punkty procentowe, a partie KORWiN i Razem zyskały po 1 punkcie procentowym.

W styczniowym badaniu na pytanie o gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu 27 proc. badanych zdecydowanie, a 37 proc. z wahaniem potwierdziło gotowość pójścia do urn. Wśród pozostałych - 14 proc. mówiło, że raczej nie pójdzie, 16 proc., że na pewno nie pójdzie; 6 proc. nie miało zdania.

Odsetki dotyczące gotowości głosowania, kształtują się na podobnym poziomie, co w badaniu zrealizowanym przed miesiącem - napisano w sondażu. Wówczas 28 proc. badanych zdecydowanie, a 34 proc. z wahaniem potwierdzało chęć pójścia do urn.

TNS Polska zaznacza, że większość badania była zrealizowana jeszcze przed debatą na temat Polski w Parlamencie Europejskim.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 15-20 stycznia 2016 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 968 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | PAP, PARTIE, SONDAŻ, TNS POLSKA, WYBORY

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Rafał 23.01.2016 13:43
Niezalogowany użytkownik Nie jestem z PIS, ale opowiadam się za obroną wartości chrześcijańskich w naszym kraju i Europie. Jestem zwolennikiem wszystkich partii, mediów, które delkarują je chronić. Dlatego wielką sympatią darzę "Gościa Niedzielnego" i głosowałem na PIS.
Slązakom życzę wszystiego najlepszego!!!
Plusów: 2 BuryPies 23.01.2016 13:20
Po pierwsze jest taka zasada...nie podoba się to wynocha.
Po drugie publikując wynik sondażu PiS jest tubą? Kilka dni temu publikowali wyniki sondażu gdzie Nowoczesna miała 30% poparcia...czy coś z tego wynikało? Nie. I teraz też nie.
Po trzecie, Gość to gazeta światopoglądowa, a nie miesięcznik kółek różańcowych. Piszą o tym o czym wierni chcą czytać...stąd tak dobre wyniki sprzedaży. Jeżeli piszą o tym czy o tamtym posunięciu politycznym to dlatego, że dotyczy ono zwykłych obywateli.
Po czwarte, jeżeli chcesz niezależnych mediów to załóż własną gazetę. Każdy czyta to co chce. Chcesz obiektywizmu to czytaj wszystko i przesiewaj przez sito krytyki, a może dowiesz się prawdy.
Plusów: 3 MarcinB-om 23.01.2016 12:40
Alicjo
Patrząc z tej perspektywy prawica światopoglądowa ma w sejmie 49%, PiS i Kukiz'15.Plusów: 2 MajkelDżekson 23.01.2016 11:08
Niezalogowany użytkownik A ja zapytam do kogo należą Polskie Media ? Zachęcam wszystkich do podpisania petycji Maxa Kolonko, wpisz w google: petycja Ograniczenie kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski, trwa to kilkadziesiąt sekund (na stronce citizengo). Polskie media dla Polski i Polaków a nie tak jak obecnie przeciw nam.

wszystkie komentarze >