Grupa supermarketów chce… zakazu handlu w niedzielę!

dodane 21.01.2016 14:18

sm

Polska Grupa Supermarketów (PGS) to jedna z największych grup detalicznych w Polsce, której dochód wynosi ponad 3 mld złotych. Sieć skupia m.in. polskie sklepy Top Market, Delica, Minuta 8. W specjalnym oświadczeniu PGS pisze, że handel w niedziele powinien być zakazany.

Grupa supermarketów chce… zakazu handlu w niedzielę!   PGS Michał Sadecki

Zdaniem PGS, wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę i święta znacznie poprawi kondycję firmy: ograniczy koszta pracy, polepszy warunki pracy i - co najważniejsze - pracownicy poświęcą więcej czasu rodzinie. Jest jeden warunek: zakaz ma dotyczyć wszystkich sklepów, by uniknąć procederu handlu, np. na stacjach benzynowych. Wiele sieci zagranicznych, by ominąć sposób zakazu pracy w dni wolne, otwiera swoje sklepy właśnie na stacjach benzynowych.

Do pracy w niedzielę i święta - według PGS - zmusiły nas zagraniczne firmy.

- Polski przedsiębiorca musi dostosować się, jeśli chce się utrzymać na rynku. Tymczasem uważamy, że 6 dni w tygodniu wystarcza na dokonanie zakupów, a wszyscy pracownicy branży handlu powinni mieć wolną od pracy niedzielę - podkreśla Michał Sadecki, prezes PGS.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | HANDEL W NIEDZIELĘ, ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 14 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 King 24.01.2016 18:18
Niezalogowany użytkownik Katolik musi być twardy i mieć zasady wg dekalogu, a więc nie kupuję w niedzielę i tyle. I nie ma to tamto, bądźmy tacy i miejmy szacunek sami do siebie.
Plusów: 0 operator 23.01.2016 22:22
Nie wyobrażam sobie że za rządów PIS-u do tego nie dojdzie.
Plusów: 2 Jan 23.01.2016 20:16
Niezalogowany użytkownik Moja rodzina, jak i coraz więcej znajomych nie kupuje w niedziele, a szczególnie wtedy gdy czegoś naprawdę nam zabraknie (np. kawy). Robimy to przez solidarność z wyzyskiwanymi pracownikami i jako gest sprzeciwy względem galopującemu konsumpcjonizmowi.
Oczywiście właściciele mają władzę otworzyć lub zamknąć sklepy w niedzielę ale koniec końców to klient sadza pracownika za kasą przez fakt przyjścia do sklepu.
Plusów: 0 kiy0sh1 22.01.2016 10:52
Niezalogowany użytkownik jak sobie chcą to niech się zamkną w niedziele, nikt nie będzie za zamkniętymi sklepami tej marki płakał... :P

wszystkie komentarze >