Nowy numer 16/2018 Archiwum

Grupa supermarketów chce… zakazu handlu w niedzielę!

Polska Grupa Supermarketów (PGS) to jedna z największych grup detalicznych w Polsce, której dochód wynosi ponad 3 mld złotych. Sieć skupia m.in. polskie sklepy Top Market, Delica, Minuta 8. W specjalnym oświadczeniu PGS pisze, że handel w niedziele powinien być zakazany.

Zdaniem PGS, wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę i święta znacznie poprawi kondycję firmy: ograniczy koszta pracy, polepszy warunki pracy i - co najważniejsze - pracownicy poświęcą więcej czasu rodzinie. Jest jeden warunek: zakaz ma dotyczyć wszystkich sklepów, by uniknąć procederu handlu, np. na stacjach benzynowych. Wiele sieci zagranicznych, by ominąć sposób zakazu pracy w dni wolne, otwiera swoje sklepy właśnie na stacjach benzynowych.

Do pracy w niedzielę i święta - według PGS - zmusiły nas zagraniczne firmy.

- Polski przedsiębiorca musi dostosować się, jeśli chce się utrzymać na rynku. Tymczasem uważamy, że 6 dni w tygodniu wystarcza na dokonanie zakupów, a wszyscy pracownicy branży handlu powinni mieć wolną od pracy niedzielę - podkreśla Michał Sadecki, prezes PGS.

« 1 »

Zobacz także

 • operator
  23.01.2016 22:22
  Nie wyobrażam sobie że za rządów PIS-u do tego nie dojdzie.
  doceń 0
 • King
  24.01.2016 18:18
  Katolik musi być twardy i mieć zasady wg dekalogu, a więc nie kupuję w niedzielę i tyle. I nie ma to tamto, bądźmy tacy i miejmy szacunek sami do siebie.
 • magda
  31.07.2016 01:57
  Powinien być wprowadzony ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE.Poniewaz kokosow z tego nie ma.Uwazam ze lepiej ten dzien spedzic z rodzina lub przyjaciolmi.
 • JAWA25
  14.03.2017 19:09
  popieram ale bez "ideologicznych" uzasadnień
  doceń 2

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama