• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • PO będzie się namawiać w EPP, jak działać przeciw rządowi RP

  PAP

  dodane 20.01.2016 13:03

  Europosłowie PO w PE zapowiadają rozmowę z zarządem swojej partii o zmianie strategii ugrupowania na arenie międzynarodowej wobec działań PiS. Oskarżyli premier Beatę Szydło, że ta "swoją propagandą" zaprosiła do dalszego ciągu debaty o Polsce na forum UE.

  "Nie chcemy wojny polsko-polskiej na arenie międzynarodowej. Daliśmy ostatnią szansę ludziom z PiS, ale tej szansy nie wykorzystali, zmarnowali szansę na wspólną odpowiedzialność na arenie międzynarodowej. Będzie to miało groźne konsekwencje dla obrony naszych interesów" - mówił na środowej konferencji prasowej w Strasburgu były komisarz UE, europoseł Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski.

  W wydanym oświadczeniu odnoszącym się do wtorkowej debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim delegacja PO podkreśliła, że chciała uniknąć przeniesienia wewnętrznego sporu politycznego na forum PE.

  Platforma została skrytykowana przez część obserwatorów za sposób, w jaki brała udział w debacie. W jej imieniu wypowiadał się szef grupy PO w europarlamencie Jan Olbrycht, który - zdaniem krytyków - przemawiał zbyt łagodnie. Mówił m.in., że jego ugrupowaniu "jest przykro, że Polska staje się przedmiotem debaty publicznej w Europie".

  Lewandowski zapowiedział, że politycy PO w europarlamencie będą teraz inaczej uzgadniali z zarządem swojej partii sposób funkcjonowania na arenie międzynarodowej. Platforma chce podobnie jak PiS bardziej aktywnie informować polityków europejskich o tym, co dzieje się w Polsce.

  "Platforma będzie precyzyjniej informowała o wielu sprawach, będzie dokładnie informować, co się dzieje" - oświadczył Olbrycht oceniając przy tym, że wtorkowa debata byłą tak naprawdę początkiem zajmowania się Polską przez PE.

  Olbrycht tłumaczył też, że mała widoczność PO podczas debaty wynikała z tego, że jego ugrupowanie miało jedynie półtorej minuty na wystąpienie. Formuła debaty przewidywała, że niezależnie od wielkości każda frakcja miała trzech reprezentantów. W imieniu Europejskiej Partii Ludowej, do której należy PO, główny głos należał do wiceprzewodniczącego grupy, hiszpańskiego europosła Estebana Gonzaleza Ponsa.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Krzysiek
   20.01.2016 15:23
   I wszytko jasne... PIS przeszkadza im w dobraniu się do koryta... "Będzie to miało groźne konsekwencje dla obrony naszych interesów" - mówił na środowej konferencji prasowej w Strasburgu były komisarz UE, europoseł Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski."
   doceń 13
  • katol(ik)
   20.01.2016 18:03
   Gamonie z tych europosłów. Niech lepiej zaczną działać przeciw swoim grzechom a nie legalnie wybranemu rządowi w wolnych wyborach, co ostatnio potwierdził Sad Najwyższy RP.

   Na szczęście wszystko jest do czasu i oni też będą musieli odejść z europarlamentu. Chyba, że ten sztuczny twór sam się wcześniej z hukiem rozleci.
  • Wuj Guja Vergofszteta
   20.01.2016 21:26
   Jako Wuj Guja powiadam.
   PO jak tatarska orda.
   Strasznych to czasów dożyliśmy, gdyż wojna domowa to ze wszystkiego złego najgorsze. Nie będzie kąta dla spokojnych ludzi.
  • Andrzej6543
   21.06.2016 20:20
   Kiedy Rząd Polski zacznie wyciągać konsekwencja dla polityków PO którzy zdradzają Polskę, na forum międzynarodowy. Będąc w Sejmie i Senacie składali przysięgę dla Polskie , teraz ją łamią co dziennie w TV, krytykując wszystko i wszystkich w Polsce.
   Zdelegalizować tą partię PO, i zabrać immunitet ludziom nie dotrzymującym przysięgi Polsce.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół