Szwedzi krytykują występy cheerleaderek

dodane 18.01.2016 20:25

wt /sport.pl

"Mężczyźni, wyjdźcie z jaskiń!" - wzywa kapitan szwedzkich szczypiornistów, który chciał grać z tęczową opaską na ramieniu.

Szwedzi krytykują występy cheerleaderek   PAP/Maciej Kulczyński Tobias Karlson (z lewej)

Tobiasowi Karlsonowi - kapitanowi reprezentacji Szwecji w piłce ręcznej - występować z tęczową opaska nie pozwoliła jego własna federacja. Jednak szczypiornista nie złożył broni w swojej poprawnopolitycznej walce o równość płci. Przeniósł jedynie tę walkę na arenę słowną i krytykuje występy polskich cheerleaderek w czasie trwających w Polsce mistrzostw Europy - donosi portal Sport.pl. Zdaniem Karlsona występy tancerek w przerwach między meczami to uprzedmiotowienie kobiet:

- Zdążyłem już do tego przywyknąć, grając w Bundeslidze, ale dajcie spokój... Który mamy teraz rok!? Jest tyle innych, wspaniałych rzeczy, które można robić w przerwach meczu - mówi.

W tej krytyce wtórują mu szwedzcy dziennikarze: Carl Tersman Toll i Marie Lehmann. Ich zdaniem taka rozrywka "nie jest w porządku" i wzywają: "mężczyźni, wyjdźcie z jaskiń!".

Na te opinie zareagowali już internauci. Jedni podkreślają, że nikt cheerleaderek do takiej pracy nie zmusza i jest to ich wolny wybór, sposób na realizowanie pasji i zarobek, inni komentują, że "w Szwecji tradycyjnie cheerleaderki występują w burkach... ".

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 27 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 dumb 23.01.2016 08:39
Niezalogowany użytkownik "One lubią to robić, oni lubią na to patrzeć i wszyscy są szczęśliwi." Rozumiem, że jest MacBlacker obrońcą prostytucji i pornografii.
Plusów: 2 MarcinB-om 21.01.2016 12:46
soul33

Cheerleading to nie jest "bardzo prymitywny sposób, poprzez wypinanie tyłków spod przykrótkich spódniczek.". Wiesz kim są często cheerleaderki?, są mistrzyniami w fitnessie czy w balecie. Akurat Polki mają w swoim składzie nawet olimpijki. Wiele sportów wymaga wygodnych strojów, które odsłaniają aż nad to ciała. Taniec na łyżwach, siatkówka plażowa, gimnastyka, taniec towarzyski w którym kobiety są dopiero uprzedmiotowione, wijąc się obok mężczyzny.

To że Szwedzi takie rzeczy wygadują mnie nie dziwi, od dawna mają edukację seksualną, ale przy okazji mają zdecydowanie wyższy odsetek ciąż wśród młodocianych, mają zdecydowanie więcej aborcji, ponad 70% kobiet uważa że są zagrożone molestowaniem, 47% małżeństw kończy się rozwodem, itd. Jeżeli tak ma wyglądać "wychodzenie z jaskiń" do którego nawołują nas Polaków szwedzkie gazety twierdząc że cheerleading jest uprzedmiotowieniem, to ja wolę żyć w jaskini gdzie, w Polsce odsetek ciąż wśród młodocianych jest zdecydowanie niższy, aborcji jest zdecydowanie mniej, niespełna 20% kobiet czuję zagrożenie przed molestowaniem(najmniej w Europie, nie licząc Malty), a rozwodów mamy bodaj 25%.

PS: Jeżeli masz żonę,narzeczoną lub partnerkę, ubierz bezrękawnik jak będzie w kuchni, i zacznij coś naprawiać. Zobaczysz czy taki widok jest czy nie dla ukochanej szczególnie wzbudzającym pożądanie ;-).
Plusów: 1 MacBlacker 21.01.2016 12:43
Dziewczyny lubią tańczyć mężczyźni lubią na to patrzyć imwszyecy są szczęśliwi, liberałlewactwo nie lubi jak ludzie są szczęśliwi
Plusów: 1 yeti 21.01.2016 12:01
Niezalogowany użytkownik Az serce rośnie,gdy widzimy jak libertynizm w swoim zakłamaniu i obłudzie zatoczył koło aż do purytanizmu.

wszystkie komentarze >