"Maghreb" w Duesseldorfie

dodane 17.01.2016 14:41

PAP |

40 imigrantów z Afryki Północnej zostało aresztowanych podczas akcji policji niemieckiej w jednej z dzielnic Duesseldorfu w zachodnich Niemczech - podała w niedzielę miejscowa policja. Okolice dworca uznawane są za bastion grup przestępczych w tym mieście.

"Maghreb" w Duesseldorfie   ARMIN WEIGEL /PAP/EPA Migranci w drodze na specjalny pociąg z Passau do Duesseldorfu, 16.01.2016

W przeprowadzonej w sobotę wieczorem obławie uczestniczyło ponad 300 policjantów i urzędników służb miejskich. Podczas sześciogodzinnej akcji skontrolowano tożsamość blisko 300 osób. Osoby zatrzymane przebywały w Niemczech nielegalnie.

Okolice dworca w Duesseldorfie, nazywane ze względu na dużą liczbę imigrantów z Afryki Północnej "Maghrebem", uważane są za siedlisko grup przestępczych trudniących się kieszonkowymi kradzieżami, napadami rabunkowymi na przechodniów i handlem narkotykami.

Przedstawiciele policji zapewniali, że ich akcja planowana była od dawna i nie ma nic wspólnego z niedawnymi wydarzeniami w Kolonii.

W noc sylwestrową przed dworcem głównym w Kolonii doszło do napastowania seksualnego i napadów rabunkowych na kobiety na masową skalę. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, sprawcami byli głównie imigranci z Afryki Północnej. Zajścia w Kolonii wstrząsnęły niemiecką opinią publiczną i wywołały dyskusję o związkach między imigracją a bezpieczeństwem. Władze podejrzewają, że napaści na kobiety mogły być akcją wcześniej zaplanowaną, w której uczestniczyli sprawcy z innych miast.

Duesseldorf jest oddalony od Kolonii o 39 km.

lep/ cyk/ eaw/

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | IMIGRACJA, NIEMCY, PAP, POLICJA, ZATRZYMANIE

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Krzysiek 17.01.2016 19:17
Niezalogowany użytkownik https://www.youtube.com/watch?v=tHtqMfd3SeM >>napaści na kobiety mogły być akcją wcześniej zaplanowaną<< Wg mnie źródłem ich postępowania jest ich religia. Czyny w Europie, Azji, Afryce muzułmanie mają takie same.
Plusów: 0 Krzysiek 17.01.2016 19:04
Niezalogowany użytkownik Zanim powiesz muzułmanin - popatrz jak traktują Chrześcijańskie groby na cmentarzu "polskich żołnierzy w Libii" W tle ze swoim slawetnym "allach akbar" https://www.youtube.com/watch?v=tHtqMfd3SeM

wszystkie komentarze >