Nowy numer 16/2018 Archiwum

ISIS dokonało masakry i uprowadziło 400 osób

Bojownicy Państwa Islamskiego uprowadzili co najmniej 400 cywilów z miasta Daj az-Zaur na wschodzie Syrii po dokonaniu ataku na terytoria znajdujące się pod kontrolą sił rządowych - podało w niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według Obserwatorium, opozycyjnej organizacji z siedzibą w Londynie i dysponującej siatką informatorów w Syrii, wśród uprowadzonych są rodziny prorządowej syryjskiej milicji, walczącej z dżihadystami o utrzymanie Dajr az-Zaur.

Wcześniej tego dnia syryjski rząd poinformował, że bojownicy Państwa Islamskiego (IS) dokonali w sobotę "przerażającej masakry" 300 osób w tym mieście. Wcześniej donoszono o 250 ofiarach.

Syryjska oficjalna agencja SANA podała, że większość zabitych w sobotę to starsi ludzie, kobiety i dzieci. Z kolei Obserwatorium twierdzi, że z rąk IS zginęło co najmniej 135 osób, a 80 z nich to żołnierze i członkowie milicji.

Bojownicy IS kontrolują większość prowincji Dajr az-Zaur i miasta o tej samej nazwie, a siły rządowe kontrolują część okrętów północnej części stolicy i lotnisko wojskowe.

 

« 1 »

Zobacz także

 • Snajper
  17.01.2016 18:24
  Dlaczego w Syrii i Iraku nie ma jeszcze amerykańskich wojsk lądowych, które zmiotłyby IS z powierzchni ziemi? Teraz by akurat mogli sie pojawić - za Husseina było tam o wiele spokojniej, Husseina powiesili i teraz bieżnia patrzą. Ameryka ma pośrednio tą krew na rękach!
  doceń 0
 • Krzysiek
  17.01.2016 19:12
  https://www.youtube.com/watch?v=tHtqMfd3SeM Archeolodzy określają, że dane plemiona były ludźmi, gdy chowały i dbały one o zmarłych. Patrząc na stosunek muzułman i ludzi zachodu d zmarłych można dojść do wniosku, że mają coś wspólnego.
  doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama