Nowy numer 16/2018 Archiwum

Zmiany w Polskim Radiu

Miejsce w radiowej Jedynce po Kamilu Dąbrowie „od hymnu” obsadzone. Jest też nowy zastępca.

Zarząd Polskiego Radia wybrał nowego redaktora naczelnego i dyrektora programowego Programu I. Jest nim Rafał Porzeziński, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Pracował m.in. w radiowej Trójce, w Radiu ZET, Radiu Józef, był też dyrektorem programowym Radia Plus. Współpracował m.in. z Telewizją Polsat i TVP Info. Od dwóch lat prowadzi jeden z programów w TV Republika.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, zastępcą Rafała Porzezińskiego zostanie Jacek Raginis-Królikiewicz, dziennikarz radiowy i telewizyjny, związany przed laty z radiem Puls i TV Puls, a także reporter „Magazynu Ekspresu Reporterów” oraz producent filmów i spektakli dla TVP.

Porzeziński zastąpił na stanowisku dyrektora Jedynki Kamila Dąbrowę, który został odwołany przed tygodniem, tuż po powołaniu nowego zarządu Polskiego Radia. Kamil Dąbrowa w ostatnich dniach swej pracy zasłynął nadawanymi w Jedynce co godzinę apelami, sugerującymi, że w Polsce dokonał się zamach na media. Apele Dąbrowy były poprzedzone emisją hymnu państwowego.

« 1 »

Zobacz także

 • Melchi
  16.01.2016 21:12
  Proszę nie siać głupoty na tym portalu, panowie kris i rekin. To że nie wygrała panów formacja polityczna , nie uprawnia do pisania kłamstw i oszczerstw. Media nadal są wolne, a zmiany w zarządach są zwykłą procedurą przy zmianach rządów. PO i PSL, SLD (dawniej) - każdy zmieniał zarządy i kierownictwo mediów według własnych celów. Tak to wygląda w normalnej polityce.
  Reszta jest emocjonalnym bełkotem.
 • Fryderyk
  17.01.2016 08:43
  Odruchowo o 19.30 włączam kanał 1-nki a za chwilę odruchowo przełączam się na coś innego. Wczoraj np. wypowiadał się pan Petru i wpół zdania mu przerwano, nawet nie wiem co chciał powiedzieć. Widzę, że dziennikarze pracują tam pod ogromną presją dwóch prezesów, dzięki czemu program ten zaczyna przypominać równolegle nadawanych "Kiepskich". Ps. Dopóki nie zaczną nasze władze (?) walczyć z prywatnymi stacjami to sobie dam radę. Pamiętam czasy "Trybuny Ludu" i "Głosu Pracy", oby do tego nie doszło.
 • operator
  17.01.2016 13:27
  To jest super gość, bardzo dobry wybór!
  doceń 1
 • MarianNowak
  17.01.2016 23:19
  Hymn Polski stał się niemodny, może teraz przyjmie się międzynarodówka ?
  doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama