Wirtualna kontemplacja

dodane 14.01.2016 16:11

KAI |

Gigapikselową prezentację obrazu Jezusa Miłosiernego z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na stronie faustyna.pl obejrzało i kontemplowało w roku 2015 prawie 49 700 użytkowników. 8 grudnia ub.r., w dniu rozpoczęcia Roku Jubileuszowego, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia udostępniło specjalny plik cyfrowy łaskami słynącego obrazu pędzla Adolfa Hyły z kaplicy klasztornej sanktuarium do niekomercyjnego szerzenia orędzia miłosierdzia w mediach, publikacjach, działalności duszpasterskiej czy katechetycznej.

Wirtualna kontemplacja   Henryk Przondziono /Foto Gość Fragment obrazu Jezusa Miłosiernego

Dzięki specjalnej aplikacji prezentacja obrazu została udostępniona także na tabletach i smartfonach. Jak poinformowano na profilu facebookowym łagiewnickiego sanktuarium, tylko w grudniu 2015 roku plik cyfrowy pobrało ponad 200 osób z Polski, Irlandii, Portugalii, USA, Ukrainy, Niemiec, Słowacji, Brazylii, Syrii, Francji, Włoch, Argentyny, Austrii, Chorwacji, Kuby, Kanady, Białorusi, Chile, Australii, Hiszpanii, Libanu, Węgier, Czech, Szwajcarii, Szkocji, Kolumbii i Kostaryki.

Największa i pierwsza w Polsce reprodukcja gigapikselowa łagiewnickiego obrazu zawiera 3 miliardy pikseli. Można ją pobrać bezpłatnie wyłącznie do niekomercyjnego szerzenia orędzia miłosierdzia w mediach, publikacjach, działalności duszpasterskiej czy katechetycznej. Opracowano zasady i zamieszczono odpowiedni formularz do pobrania pliku, który jest przesyłany indywidualnie.

Zgromadzenie nie wyraża zgody na reprodukcję tego obrazu w całości ani we fragmentach na różnego rodzaju gadżetach czy przedmiotach codziennego użytku. Plik cyfrowy nie może też być wykorzystany do działalności komercyjnej, z wyjątkiem publikacji prasowych czy wydawnictw książkowych, które mają imprimatur Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | JEZU UFAM TOBIE, JEZUS MIŁOSIERNY, ŁAGIEWNIKI

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 14.01.2016 17:01
Niezalogowany użytkownik Adolf Hyła zmarł w 1965 roku, a zatem za 20 lat obraz ten na mocy prawa stanie się domeną publiczną (70 lat po śmierci autora) i każdy będzie go mógł reprodukować jak chce, na chwałę Boga.

wszystkie komentarze >