• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Chcą uczyć imigrantów, jak traktować kobiety

  aj /tvn24.pl

  dodane 13.01.2016 14:22

  Specjalnych kursów domaga się opozycja, by nie powtórzyły się wydarzenia z Kolonii.

  Trine Bramsen, rzecznik socjaldemokratów zaapelowała w środę w parlamencie, aby przygotować kursy, mające nauczyć przybywających imigrantów odpowiedniego traktowania kobiet. –  Chodzi o całkiem podstawowe zasady, które my znamy, bo się tu urodziliśmy, i które należy poznać i przyjąć, jeśli się tu przyjeżdża – podkreśliła i zaznaczyła, że dzięki tym kursom władze duńskie będą mogły skupić swoją uwagę na tych imigrantach, którzy mogą sprzeciwiać się próbom wpajania im zasad, jakie panują w Danii.

  Apel ten jest odpowiedzią na niedawne zdarzenia w Kolonii, gdzie w noc sylwestrową doszło do napaści na tle seksualnym i rabunkowym na kobiety. Zdaniem policji oraz świadków, napastującymi byli głównie mężczyźni pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Od tego roku Niemcy odmawiają wjazdu do kraju coraz liczniejszym grupom imigrantów. Od początku stycznia na granicy Austrii i Słowenii zawrócono już ponad 1,5 tysiąca osób pragnących zatrzymać się w Niemczech. – Niemieckie władze postanowiły działać z większą stanowczością – powiedziała rzecznik policji w kraju związkowym Górna Austria.

  Politycy belgijscy, norwescy i szwedzcy wystąpili z podobnym projektem dotyczącym zasad traktowania kobiet w Europie, nauczeniem szacunku wobec nich oraz pokazaniem, że prawo panujące w kraju europejskim jest całkowicie różne niż to prezentowane np. w Koranie, który podkreśla, że kobiety muszą być zawsze gotowe do zaspokajania potrzeb cielesnych swoich mężów, powinny także być im zawsze posłuszne, jeśli zaś tak nie będzie, mężczyzna ma prawo swoją żonę zbić, wychłostać, pozostawić bez żywności lub wydalić z domu. W ekstremalnych sytuacjach, kobiety są gwałcone za nieposłuszeństwo swoim mężom lub kamieniowane.. Politycy zgodnie podkreślają, że imigranci muszą przyjąć prawo panujące tam, gdzie chcą otrzymać azyl. Ma im w tym pomóc specjalna grupa zadaniowa, która będzie przygotowywała testy i dyskusje w małych grupach na temat wartości panujących w krajach europejskich.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Anna Panna
   13.01.2016 20:38
   Można pójść jeszcze o krok dalej: pozamykać więzienia, a wszelkich przestępców wysyłać na odpowiednie kursy, bo przecież skąd mają wiedzieć jak należy postępować. Koszty kursów oczywiście byłyby pokrywane z kieszeni podatnika.
  • ble
   13.01.2016 20:53
   Zrobią wszystko, byleby tylko nie przyznać się do własnej głupoty. Takie kursy nie pomogłyby nawet dzieciom, gdyż wracając do domów byłyby dalej edukowane przez islamskie rodziny. A oni myślą, że nauczą bydlęta zachowywać się po ludzku. Najpierw niech ich nauczą że ławka w pociągu, czy metrze to nie toaleta a ludzi którzy na to patrzą nauczą odpowiedniej reakcji a nie stania i gapienia się jak murzyn załatwia swe dwa dania. i jeszcze filmy kręcą. Niech ich nauczą jak używać papieru toaletowego bo wciąż podcierają się ręką. Do czego służy prysznic i pralka oraz kosze na śmieci. Brrr aż mnie skręca, że nam to paskudztwo przysyłają.
  • gorolaz
   13.01.2016 21:33
   Drodze niemieccy socjaldemokraci! Po jakim czasie zrozumiecie, że najlepszym kursem dla Waszych ulubieńców jest kurs powrotny na Bliski Wschód i północną Afrykę
  • Krzysiek
   14.01.2016 08:17
   Parytet, to jest dotychczasowa wartość jaką oferowało świeckie państwo. Co to za wartość?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół