• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Prawie wszyscy sprawcy z Kolonii - obcego pochodzenia

  PAP

  dodane 11.01.2016 12:17

  Niemal wszyscy podejrzani o napaści, głównie seksualne, na kobiety w noc sylwestrową w Kolonii to osoby o pochodzeniu cudzoziemskim. Są wśród nich ubiegający się o azyl, którzy w ostatnich miesiącach przybyli do Niemiec - podały w poniedziałek władze landowe.

  "Zarówno zeznania świadków, jak i raport miejscowej policji, a także relacje policji federalnej wskazują, że niemal wyłącznie ludzie migracyjnego pochodzenia byli odpowiedzialni za te przestępstwa" - oświadczył szef MSW Nadrenii Północnej-Westfalii Ralf Jaeger.

  Dodał, że według "aktualnego stanu śledztwa" wśród podejrzanych byli "ubiegający się o azyl, którzy przybyli (do Niemiec) w minionym roku".

  "Wszystko wskazuje na osoby pochodzenia północnoafrykańskiego i ze świata arabskiego" - dodał, prezentując krajowym deputowanym w Duesseldorfie raport o wydarzeniach z Kolonii. Ostrzegł zarazem przed stygmatyzacją obcokrajowców, która według niego jest wodą na młyn skrajnej prawicy.

  "Nie ma żadnego znaczenia, czy ci ludzie mają paszport arabski, afrykański czy niemiecki, czy urodzili się i dorastali tutaj, czy właśnie przyjechali. Nie ma to żadnego wpływu na postępowanie karne. Wszyscy są równi wobec prawa" - zaznaczył Jaeger.

  Także szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere podkreślił w poniedziałek, że nie można przemilczeć faktu, że za napaściami w Kolonii stali w znacznej mierze ludzie o cudzoziemskim pochodzeniu. Ostrzegł jednocześnie przed uogólnianiem i uleganiem atmosferze podejrzliwości wobec wszystkich uchodźców i migrantów.

  W noc sylwestrową w okolicach kolońskiego dworca głównego i katedry doszło do napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Zdaniem policji oraz świadków wydarzeń sprawcami byli głównie młodzi mężczyźni pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Do niedzieli ponad 500 ofiar złożyło zawiadomienia o przestępstwie.

  Natomiast w niedzielę wieczorem w Kolonii doszło do ataków na imigrantów. Nieznani sprawcy w dwóch osobnych incydentach zaatakowali sześciu Pakistańczyków i Syryjczyka.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Viator
   11.01.2016 13:21
   Cytuję
   "Nie ma żadnego znaczenia, czy ci ludzie mają paszport arabski, afrykański czy niemiecki, czy urodzili się i dorastali tutaj, czy właśnie przyjechali. Nie ma to żadnego wpływu na postępowanie karne. Wszyscy są równi wobec prawa" - zaznaczył Jaeger.

   No właśnie. Nie ma. Nie powinno mieć. Tymczasem gdyby takie rzeczy robili sami Niemcy czy Polacy, to na pewno nie spotkaliby się z taką pobłażliwością. Wolno im, bo Niemcy ciągle boją się oskarżeń o faszyzm... Przecież z dawien dawna Turkom wolno w tym kraju więcej, a policja przymyka oko na ekscesy z ich udziałem...
  • zaciekawiony
   11.01.2016 13:31
   A do jakiego kręgu kulturowego należą pozostali, urodzeni w Niemczech? Czy przypadkiem też nie należą do tego samego?

   Wiem, na takie pytania policja nie odpowiada. A stawianie takich pytań to ksenofobia, kaczyzm, faszyzm itp itd.

   Należy mówić tak, jak szef tamtejszej policji: "Nie ma żadnego znaczenia, czy ci ludzie mają paszport arabski, afrykański czy niemiecki ..."

   żadnego związku niema, chociaż oczywiście związek jest. Eh.
  • Stefan
   11.01.2016 15:01
   "Nie ma żadnego znaczenia, czy ci ludzie mają paszport arabski, afrykański czy niemiecki, czy urodzili się i dorastali tutaj, czy właśnie przyjechali" - oczywiście, że nie ma. Wspólnym mianownikiem tych zwyrodnialców nie jest kraj pochodzenia lecz Islam, na prawdę nie rozumiem dlaczego nikt tego głośno nie powie...
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół