Sondaż dla Onetu: zdetronizowany PIS

dodane 08.01.2016 20:08

jad /onet.pl/wpolityce.pl

Według badania IBRiS Prawo i Sprawiedliwość straciło pozycję lidera poparcia.

Sondaż dla Onetu: zdetronizowany PIS   Roman Koszowski /Foto Gość Według badania IBRiS dla Onetu Nowoczesna Ryszarda Petru zdobyła pozycję lidera poparcia i wyprzedziła PiS

Z sondażu opublikowanego w portalu Onet.pl wynika, że największym poparciem cieszy się dziś Nowoczesna. Poparcie formacji Ryszarda Petru zadeklarowało 29,6 proc. badanych. Drugi w kolejności PiS popiera 27,3 proc. ankietowanych, PO - 16.2 proc. Próg wyborczy przekroczył też Kukiz'15. Na Zjednoczoną Lewicę zagłosowałoby dziś 5.4 proc. badanych.

Partia Ryszarda Petru zyskała aż 10 punktów procentowych od czasu ostatniego badania. Prezes IBRiS Marcin Duma komentując te wyniki dla Onetu stwierdził, że są one efektem sporu o Trybunał Konstytucyjny. Co więcej, będą trwałe i trudne do odrobienia.

W opublikowanych na początku tygodnia przez Newsweek nagraniach ze spotkania Grzegorza Schetyny z działaczami PO, były szef MSZ i kandydat na przewodniczącego partii krytycznie wypowiadał się o strategii Platformy Obywatelskiej podczas ostatniej kampanii wyborczej. Zwracał uwagę, że PO poniosło poważną stratę przez to, że PiS-owi udało się osiągnąć większość, która pozwala na samodzielne rządy. G. Schetyna mówił też o Nowoczesnej Ryszarda Petru. - Powstała "Nowoczesna" i to jest nasza wina, myśmy to zbudowali na własne życzenie - przyznał Schetyna, za co otrzymał gromkie brawa. Dodał, że nie miał z tym nic wspólnego, na co zebrani zareagowali śmiechem.

Komentując nagranie opublikowane na stronach Newsweeka, Stefan Sękowski zwracał uwagę, że materiał ten ma być komunikatem skierowanym do dotychczasowych wyborców PO: jeszcze Platforma nie zginęła. Nie przerzucajcie swoich głosów na Nowoczesną ani na inne ugrupowania, bo właśnie do władzy dochodzi „rezerwa strategiczna”, która podniesie ją z popiołów.

Tymczasem według najnowszego sondażu Platforma Obywatelska wciąż traci - w porównaniu z ostatnim badaniem zgubiła kolejne 2 punkty procentowe.

Podczas gdy niektóre media ekscytują się świeżością partii Ryszarda Petru, inni mówią o nim jako o nowym królu obciachu. Jak poinformował serwis wpolityce.pl, Wojciech Cejrowski na swoim profilu na Facebooku napisał, że według niego Ryszard Petru to "to samo co Komorowski, tylko szybciej mówi". Przypomniał wpadkę lidera Nowoczesnej z października 2015, kiedy stwierdził on, iż zaraz po Bożym Narodzeniu przypada święto "sześciu króli". "Gdzie więc trzeba się było chować, w jakim domu, w jakim świecie, środowisku, żeby człowiek mógł się pomylić w taki sposób?" - dziwi się Cejrowski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | NOWOCZESNA, PETRU, RYSZARD PETRU, SONDAŻE

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 39 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Patryjoto,

Bez urazy, ale wyjaśnij mi proszę gdzie była demokracja, gdy np. zebrano ponad 2 000 000 podpisów pod czymś tak zwyczajnym jak prośbą rodziców do rządu PO, by pozwolić rodzicom decydować o tym kiedy posyłać dzieci do szkoły? Przecież tu nie chodziło o sprawy polityczne, ani o budżet, ani o dotacje, ani o przywileje. To była kompletnie ZWYCZAJNA sprawą, a rząd PO, który dziś współorganizuje marsze obrony demokracji, taką zwyczajną prośbę rodziców nawet nie poddał dyskusji, tylko od razu wrzucił do kosza!

Gdzie tu była demokracja, słuchanie innych, droga ustępstw i kompromisów...???

Co do drażnienia z butą Niemiec i UE, to chciałbym przypomnieć, że to właśnie Niemcy i UE stworzyły sobie gigantyczny problem zapraszając do siebie tzw. uciekinierów, a gdy my nie chcemy brać udziału w tym "projekcie cywilizacyjnym", to oni nam tłumaczą, że walczymy z demokracją!

Jaka to demokracja, skoro nikt w Niemczech i UE nie poddawał pod referendum kwestii sprowadzenia gwałcicieli i zamachowców, tylko po prostu ich zaproszono! Na Zachodzie jest taka sama demokracja, jak u nas przez ostatnie 8 lat, tzn. dla ludzi bogatych, wpływowych i dla dewiantów seksualnych, a ludzie mogą być napadani, gwałceni i w ogóle powinni siedzieć cicho i pracować jak najdłużej. Jak najszybciej iść do szkoły, by potem jak najszybciej pójść do pracy, by na koniec nie dożyć emerytury...!

Masz rację Patryjoto, w Polsce ludzi myślących mamy większość. Nie wszyscy oszaleli,

- dlatego po rządach takich "demokratów", wybrali sobie zupełnie innych, już nie "europejskich", nie idealnych, bo "idealnych" już mieli, tylko zwyczajnie bardziej PRZYJAZNYCH sobie...!
Plusów: 4 Patryjota nie pis idiot 11.01.2016 17:48
Niezalogowany użytkownik Racja, demokracja jest wtedy, kiedy słucha się innych i w drodze ustępstw i kompromisów wybiera najmniejsze zło lub jak kto woli najwyższe dobro. Jeśli nic się nie konsultuje, tylko nocą czarną forsuje beznadziejne ustawy wypaczające ćwierć wieku naszej i tak młodej demokracji. Najbardziej eksponowane stanowiska obsadza się osobami co wypełźli z dziury zaraz po wyborach. Dziwnym trafem wszyscy z wykształcenia prawnicy to dopiero jest układ. Jeden ułaskawia osoby jeszcze nie skazane i za nic ma konstytucję, drugi zaraz najedzie Rosję, trzeci ujęty butą drażni się z Niemcami i UE, czwarty zaciąga informacji jak zostać krajem który równa do marginesu a nie jak większość do ogółu.
Faktycznie jest to demokracja na miarę lidera tej partii, bo na pewno nie ludzi myślących a takich jeszcze mamy większość, nie wszyscy oszaleli.
Plusów: 3 kim 11.01.2016 13:03
Niezalogowany użytkownik Co za bzdury, przecież Petru to drugi Tusk, w dodatku rozwydrzony tak jak by rządził już te 8 lat. Co dopiero by było jak by taki zaczął rządzić
Plusów: 3 prawda 10.01.2016 17:56
Niezalogowany użytkownik Taki sondaż i jego wyniki wkładam między bajki. Prawda jest taka, że PIS wygrał wybory i odsunął "ryjki"od koryta. Więc "ryjki" nie przywykłe do takiego traktowania ryczą gdzie mogą i walczą kosztem manipulacji, zakłamania, antypolskimi donosami w nadziei, że niedługo znowu dopchają się do koryta. Tylko takie działania są bardzo antypolskie. Inteligentni zrozumieją o czym halo:)

wszystkie komentarze >