USA: Biskupi za ograniczeniem dostępu do broni

dodane 08.01.2016 18:51

RADIO WATYKAŃSKIE |

Biskupi Stanów Zjednoczonych z aprobatą przyjęli pakiet ustaw wprowadzonych prezydenta Baracka Obamę, które dotyczą ograniczenia przemocy związanej z używaniem broni palnej.

Przepisy te nie naruszają jednak drugiej poprawki do konstytucji USA, która uznaje prawo Amerykanów do posiadania broni. Mają tylko utrudnić jej zakup przez niektóre osoby, na przykład z zaburzeniami psychicznymi.

„Choć żaden środek nie wyeliminuje wszystkich aktów przemocy popełnianych z użyciem broni palnej, to jednak z uznaniem przyjmujemy starania mające chronić życie i zapewnić większe bezpieczeństwo naszym wspólnotom” – powiedział abp Thomas Gerard Wenski. Przewodniczący komisji amerykańskiego episkopatu zajmującej się sprawiedliwością wewnętrzną i ludzkim rozwojem dodał, że ma nadzieję, iż Kongres podejmie ten problem bardziej zdecydowanie, z uwzględnieniem wszystkich jego aspektów.

„Do rozsądnych regulacji trzeba dołożyć także pogłębioną debatę, do której zostaną włączone służby socjalne posługujące osobom chorym psychicznie. Trzeba przy tym pamiętać, że w większości przypadków osób cierpiących na tego typu dolegliwości małe jest prawdopodobieństwo, by popełniły one akty kryminalne” – powiedział abp Wenski.

Według badań z 2013 r. 62 proc. katolików w Stanach Zjednoczonych opowiada się za większą kontrolą nad dostępem do broni. Co roku od jej użycia ginie w tym kraju ponad 30 tys. osób.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | BROŃ PALNA, USA

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Anaja 09.01.2016 12:45
Niezalogowany użytkownik Bezsensowna decyzja
Plusów: 0 KrzysiekZ 09.01.2016 10:17
Zdaniem lewaków, teraz także biskupów broń powinni mieć wyłącznie bandyci.
Plusów: 0 LOLO 09.01.2016 06:26
Niezalogowany użytkownik Ciekawe ile w USA jest ofiar spożywania alkoholu? Ilu chorych, których fizycznie i psychicznie wykańcza alkohol? Ile rozbitych małżeństw, wypadków śmiertelnych pod wpływem alkoholu? Niech więc Biskupi zakażą alkoholu.
A tak na serio - Ludzie opamiętajcie się! To, że ktoś ma w domu broń palną to chyba nie grzech - a jeśli nie grzech, to chrześcijanin może ją posiadać.
Plusów: 0 Gość 09.01.2016 05:09
Niezalogowany użytkownik Teraz jeśli będziesz przeciwko demokratom to będzieszuważany za nienormalnego. Może to być powodemdo odebrania pozwolenia na broń.I tak powoli rośnie socjalizm.

wszystkie komentarze >