Kukiz'15 krytycznie o zmianach w mediach

dodane 08.01.2016 15:08

PAP |

Wymiana jednego prezesa na drugiego sprawi jedynie, że zamiast mediów rządowych PO-PSL będą media rządowe PiS - ocenił rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza. Dodał, że personalia nie mają znaczenia, bo uzdrowić media publiczne może tylko nowa ustawa medialna.

Kukiz'15 krytycznie o zmianach w mediach   Jędrzej Rams /Foto Gość Paweł Kukiz

W ten sposób polityk klubu Kukiz'15 odniósł się do powołania Jacka Kurskiego na prezesa TVP.

Kulesza powiedział w piątek PAP, że w przypadku mediów publicznych, to "nie ludzie są źli, ale system", a bez jego zmiany media publiczne pozostaną mediami rządowymi.

"By naprawić sytuację mediów publicznych, trzeba napisać nową ustawę medialną skonsultowaną ze środowiskami dziennikarskimi, eksperckimi i opozycją" - zaznaczył poseł.

"Wymiana jednego prezesa na drugiego sprawi jedynie, że z mediów rządowych PO-PSL dojdzie do zmiany na media rządowe PiS. To będą media rządowe, a nie media publiczne" - dodał.

Kurski został w piątek powołany na prezesa TVP, prezesem Polskiego Radia została Barbara Stanisławczyk. Wyboru nowych władz publicznego radia i telewizji dokonał - zgodnie z zapisami podpisanej w czwartek przez prezydenta noweli ustawy o radiofonii i telewizji - minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz. Wraz z wejściem nowelizacji w życie wygasły kadencje dotychczasowych zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | KADRY, KUKIZ'15, KURSKI, MEDIA, PAP, PARTIE, POLSKIE RADIO, SPÓŁKA, TELEWIZJA, TVP

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Jacek 08.01.2016 17:20
Niezalogowany użytkownik "Wymiana jednego prezesa na drugiego sprawi jedynie, że z mediów rządowych PO-PSL dojdzie do zmiany na media rządowe PiS. To będą media rządowe, a nie media publiczne" - naprawdę?!? szok!!!
Panie Kukiz, Pan nie płacze, dostaniecie kilka stanowisk to wtedy rzeczywistość jest mniej bolesna.
Plusów: 0 DNA 08.01.2016 16:12
Niezalogowany użytkownik Kukiz to typowy lawirant. Stoję z boku i nie robię tłoku. Po co się pakować lepiej kibicować.

wszystkie komentarze >