Nowy minister od równości

dodane 08.01.2016 15:25

PAP |

Wojciech Kaczmarczyk został pełnomocnikiem rządu ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i do ds. równego traktowania - poinformował w piątek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Kaczmarczyk będzie ministrem w kancelarii premiera.

Nowy minister od równości   PAP/Radek Pietruszka Premier Gliński i minister Kaczmarczyk

"W dniu dzisiejszym powołany został na stanowisko sekretarza stanu, ministra w kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pan Wojciech Kaczmarczyk. W zakresie obowiązków Wojciecha Kaczmarczyka będą kwestie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania, czyli będzie pełnomocnikiem rządu ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i ds. równego traktowania" - powiedział Gliński na konferencji prasowej.

Wicepremier dodał, że Kaczmarczyk jest wieloletnim działaczem sektora organizacji pozarządowych, ma także doświadczenia w pracy naukowej, dydaktycznej, eksperckiej. "Poznałem pana ministra wiele lat temu jako działacza organizacji pozarządowych. Sam przez 30 lat zajmuję się kwestiami społeczeństwa obywatelskiego, od trzech lat blisko współpracujemy" - powiedział Gliński.

Dodał, że Kaczmarczyk jest współautorem programu PiS rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. "Dzisiejszy akt nominacji wychodzi naprzeciw naszym zobowiązaniom wyborczym. Myśmy w kampanii wyborczej wielokrotnie mówili, że zależy nam na poszerzaniu, rozwijaniu polskiej demokracji w kierunku demokracji partycypacyjnej, obywatelskiej" - powiedział Gliński.

Sam Kaczmarczyk powiedział, że jego zadaniem "będzie przygotowanie narodowego programu rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, monitorowanie wdrażania tego programu, koordynacja i monitorowanie polityki państwa, która jest rozsiana w różnych resortach, współpracy państwa z sektorem organizacji pozarządowych i innych instytucji obywatelskich".

Podkreślił, że chciałby realizować te działania w ścisłej współpracy z sektorem obywatelskim, bo - jak mówił - tylko współpraca administracji państwowej i organizacji pozarządowych może przynieść efekty.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | KACZMARCZYK, PAP, RZĄD, SPOŁECZEŃSTWO

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Atimeres 09.01.2016 09:32
Uważasz może, że należy zacierać różnice między odpowiedzialnymi obywatelami a kryminalistami?
Plusów: 2 MarianNowak 08.01.2016 21:06
Zatem, nowy minister powinien przede wszystkim zlikwidować podział w społeczeństwie na ludzi gorszego i lepszego sortu.
Plusów: 0 Mataleo 08.01.2016 19:17
Niezalogowany użytkownik Tego ministerstwa nie powinno w ogóle być w cywilizowanych kraju. Przecież ideowo jest ono ugruntowane w totalitaryzmach lewackich.
Plusów: 0 Adam2 08.01.2016 18:50
Niezalogowany użytkownik Czy takie ministerstwo i stanowisko jest w ogóle potrzebne?
Nie wystarczy Dekalog?

wszystkie komentarze >