Imigranci molestowali też w innych krajach

dodane 08.01.2016 07:07

PAP |

W noc sylwestrową w Helsinkach odnotowano niespotykaną skalę molestowania seksualnego kobiet - poinformowała w czwartek fińska policja. Przekazała, że do incydentów doszło m.in. na głównym dworcu, gdzie zebrało się ok. 1000 ubiegających się o azyl.

Imigranci molestowali też w innych krajach   PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI Imigranci na półwyspie Bałkańskim

Służby patrolujące helsińskie ulice 31 grudnia stwierdziły na centralnym placu, gdzie bawiło się ok. 20 tys. osób, "wiele przypadków molestowania seksualnego"; dotychczas nie wpłynęły jednak żadne skargi w związku z tą sytuacją.

Trzy przypadki napaści seksualnych, z których dwa zakończyły się formalnymi skargami, zgłoszono natomiast po zajściach na największym dworcu w stolicy Finlandii, gdzie zebrało się ok. 1000 imigrantów, głównie Irakijczyków - wynika z policyjnego komunikatu. Aresztowano trzech podejrzanych - ubiegających się o azyl.

"Takich przypadków molestowania nie było w czasie sylwestra w ubiegłym roku, ani przy żadnej innej okazji... To całkowicie nowe zjawisko w Helsinkach" - powiedział mediom Ilkka Koskimaki, zastępca komendanta stołecznej policji.

Policja poinformowała w komunikacie o prowadzonych "w sposób wyjątkowy" przygotowaniach po ostrzeżeniach, że "ubiegający się o azyl mieli podobne plany" jak uczestnicy zajść sprzed dworca w Kolonii w Niemczech.

Tamtejsza policja przekazała w czwartek, że zidentyfikowała 16 podejrzanych, w znacznej części "pochodzenia północnoafrykańskiego", i zarejestrowała 120 skarg po dziesiątkach przypadków napaści na kobiety w sylwestra. Podobne incydenty odnotowano także w Zurychu w Szwajcarii oraz w Salzburgu w Austrii.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | FINLANDIA, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 krut00 08.01.2016 16:54
A co się stało z hasłem: Za wolność Waszą i naszą? Wojtek masz rację pisząc że musimy dbać o o siebie w pierwszej kolejności, bo jak my tego nie zrobimy to inni na pewno tego za nas nie zrobią. Tylko że z tego nie wynika wcale że inni są potem, a jeszcze inni w ogóle nic nie warci. Nie tak to jest. Napisano że Ci, którzy dbają o własne życie stracą je, a Ci który stracą je w służbie Chrystusa to naprawdę życie znajdą.
Nie jestem zwolennikiem zamkniętych granic. Normy społeczne obowiązują także przybyszów z innych krajów i Ci doskonale z tego zdają sobie sprawę. Policja, gdyby miała pozwolenie, mogła całą tę swołocz wyłapać. Kto i dlaczego im na to nie zezwolił? Jaki będzie następny krok? Nie wierzę że rząd niemiecki nie przewidział tak oczywistych zachowań...
Plusów: 1 Anna Panna 08.01.2016 13:35
Niezalogowany użytkownik

Przecież to bracia nasi umiłowani, którzy przybywają, aby nas ubogacić! Którzy tej zlaicyzowanej, skostniałej, zmurszałej, bezdzietnej Europie niosą powiew młodości i płomień żywej wiary! Ubodzy, zalęknieni, wykluczeni! Spragnieni naszej miłości!

 

Tak to jakoś leciało do tej pory?

Plusów: 2 Fryderyk 08.01.2016 10:53
Test na prawowitego muzułmanina: nakarmić go chlebem ze smalcem + golonką do tego wszystkiego litr piwa. Jeżeli bez oporów zje i wypije - pozostawić, jeżeli będzie się opierał(a) wysłać z powrotem do Arabii.
Plusów: 5 WOJTEK 08.01.2016 10:33
Niezalogowany użytkownik Najgorsze jest to, że nasi duchowni wmawiają wszystkim, że w imię miłości mamy ich przyjmować ! Nie kochani purpuraci, MY POLACY musimy dbać o siebie w pierwszej kolejności, inni są potem, a jeszcze inni w ogóle nie zasługują na pomoc.

wszystkie komentarze >