Kard. Turkson: Papież nie jest antykapitalistą

dodane 07.01.2016 18:20

KAI |

Ostrzega tylko przed obsesją zysku i ubóstwianiem rynku.

Kard. Turkson: Papież nie jest antykapitalistą   Missmarple76 / CC 3.0 Kard. Peter Turkson

Ojciec Święty nie wypowiada się przeciwko kapitalizmowi jako takiemu, lecz ostrzega jedynie przed obsesją zysku i ubóstwianiem rynku. Podkreślił to przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” podczas odbywającej się w Chile konferencji o przyszłości wielkich korporacji.

Według Franciszka działalność biznesowa powinna szanować ludzką godność i służyć dobru wspólnemu – zauważył kard. Peter Turkson. Zwrócił także uwagę na szkodliwe rozbudzanie przez rynek niepohamowanej konsumpcji i sterowanie rozwojem technologicznym bez uwzględniania zasad moralnych.

Papież wielokrotnie podkreślał, że być biznesmenem to zaszczytne zadanie, którego najważniejszym celem jest działanie na rzecz ludzkiego rozwoju – przypomniał na chilijskiej konferencji szef watykańskiej dykasterii sprawiedliwości i pokoju. Tak samo ważnym zadaniem współczesnego biznesu jest troska o ochronę środowiska, a szczególnie o dekarbonizację światowej gospodarki – dodał kard. Turkson.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | FRANCISZEK, KAPITALIZM, KARD. PETER TURKSON

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Maluczki 08.01.2016 10:35
Niezalogowany użytkownik "Kard. Turkson: Papież nie jest antykapitalistą"


To Papież grzeszy!
Kapitalizm, jest to zalegalizowane złodziejstwo i tym samym jest źródłem innych grzechów.
Socjalizm, to następne stadium zła wytworzone przez kapitalizm.
Przez to, że Kościół hierarchiczny wyrzekł się polityki, to tym samym wyrzekł się realizacji Przykazań Bożych, a więc wyrzekł się Boga. Jeżeli Przykazania Boże nie są realizowane w praktyce, a tym bardziej w praktyce społecznej, to Kościół istnieje tylko teoretycznie.
Każde Przykazanie Boże ma swoje ścisłe odniesienie do rzeczywistości i ten kto ich nie realizuje, albo choćby tylko nie usiłuje realizować, to "czci Boga tylko wargami, ale sercem jest daleko od Niego".
Plusów: 1 Fornir 07.01.2016 23:02
Niezalogowany użytkownik Problem w tym, że nam już "dekarbonizowali" gospodarkę. Putin już ją nam skutecznie "gazyfikował".

wszystkie komentarze >