Anglikanie nad przepaścią

dodane 05.01.2016 19:34

RADIO WATYKAŃSKIE |

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że mające się rozpocząć za tydzień w Canterbury światowe spotkanie przywódców Kościołów Anglikańskich z 38 krajów zakończy się ostatecznym podziałem tego Kościoła.

Anglikanie nad przepaścią   Ninian Reid / CC 2.0 Abp Justin Welby

Kością niezgody jest sprawa małżeństw dla gejów i wyznaczanie na biskupów homoseksualistów, żyjących ze swoimi partnerami.

Od 8 do 12 przewódców z Kościołów w Afryce i Azji zapowiada, że opuszczą spotkanie pierwszego dnia, jeśli biskupi-geje nie wyrażą skruchy lub nie usunie ich ze spotkania przywódca wspólnoty anglikańskiej abp Justin Welby. Możliwe jest również, że konserwatywni biskupi z Trzeciego Świata pociągną za sobą podobnie myślących anglikanów w samej Wielkiej Brytanii, co będzie szczególnym ciosem dla arcybiskupa Canterbury, który pragnie za wszelką cenę utrzymać jedność swojego Kościoła. Aby to zrobić duchowy przewódca anglikanów proponował by stworzyć w obrębie jednego Kościoła dwie moralności: jedna uznająca homoseksualizm za normalny przejaw ludzkiej seksualności, druga uznająca go za sprzeczny z wolą Boga.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | ANGLIKANIE

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 14 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 teribelka 16.01.2016 21:22
Niezalogowany użytkownik dwie moralności...
"... Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. ..." 1 Kor 6, 9-10
Plusów: 0 Ajja 08.01.2016 19:15
Dokładnie. Najlepszy przykład prawdziwego ekumenizmu.
Plusów: 1 Anna Panna 07.01.2016 00:00
Niezalogowany użytkownik Dzięki - ale mnie to naprawdę niepokoi.
Plusów: 4 Gość 06.01.2016 16:50
Niezalogowany użytkownik Złe drzewo wydaje dobre owoce? Ciekawe...

wszystkie komentarze >