Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Anglikanie nad przepaścią

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że mające się rozpocząć za tydzień w Canterbury światowe spotkanie przywódców Kościołów Anglikańskich z 38 krajów zakończy się ostatecznym podziałem tego Kościoła.

Kością niezgody jest sprawa małżeństw dla gejów i wyznaczanie na biskupów homoseksualistów, żyjących ze swoimi partnerami.

Od 8 do 12 przewódców z Kościołów w Afryce i Azji zapowiada, że opuszczą spotkanie pierwszego dnia, jeśli biskupi-geje nie wyrażą skruchy lub nie usunie ich ze spotkania przywódca wspólnoty anglikańskiej abp Justin Welby. Możliwe jest również, że konserwatywni biskupi z Trzeciego Świata pociągną za sobą podobnie myślących anglikanów w samej Wielkiej Brytanii, co będzie szczególnym ciosem dla arcybiskupa Canterbury, który pragnie za wszelką cenę utrzymać jedność swojego Kościoła. Aby to zrobić duchowy przewódca anglikanów proponował by stworzyć w obrębie jednego Kościoła dwie moralności: jedna uznająca homoseksualizm za normalny przejaw ludzkiej seksualności, druga uznająca go za sprzeczny z wolą Boga.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Reklama

 • r
  06.01.2016 01:13
  "Przyszedłem ogień rzucić na ziemię."
  doceń 0
 • trzinaalli
  06.01.2016 15:26
  W sumie to nawet byłoby lepiej, gdyby Anglikanie jako wyznanie przestali istnieć. Wiele u nich herezji, a sprawa m. in. homoseksualizmu mogłaby się okazać "błogosławioną winą" umożliwiającą opamiętanie wiernych i powrót do katolickiej macierzy.
  doceń 1
 • sapienti sat
  06.01.2016 15:26
  Anglicanorum coetibus.
 • teribelka
  16.01.2016 21:22
  dwie moralności...
  "... Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. ..." 1 Kor 6, 9-10
  doceń 0

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy