"Charlie Hebdo" oskarża chrześcijan

dodane 05.01.2016 19:17

RADIO WATYKAŃSKIE |

W rocznicę zamordowania w Paryżu przez islamskich terrorystów pracowników redakcji Charlie Hebdo na okładce tego satyrycznego czasopisma zamieszczono rysunek przedstawiający Boga z kałasznikowem na plecach, w zakrwawionym ubraniu i z podpisem „Zabójca wciąż na wolności”.

"Charlie Hebdo" oskarża chrześcijan   BENOIT TESSIER /PAP/EPA Prezydent Francois Hollande przed dawną redakcją Charlie Hebdo wziął udział w upamiętnieniu ofiar zamachów z ubiegłego roku

W rysunku dziwi jednak najbardziej to, że Bóg ma nad głową trójkąt ze źrenicą oka w środku, co wyraźnie wskazuje, że jest to Bóg chrześcijan.

„Episkopat Francji nie komentuje zachowania tych, którzy pragną jedynie prowokować. Czy to byłaby polemika, której Francja obecnie potrzebuje?” -  takim wpisem na Twitterze skomentowali postępek redakcji Charlie Hebdo francuscy biskupi. Bardziej zdecydowani w swojej reakcji okazali się być muzułmanie. Przewodniczący  francuskiej rady muzułmanów  stwierdził, że czuje się dotknięty rysunkiem, który „obraża wierzących różnych religii” i dodał, że „należy szanować wolność wypowiedzi dziennikarzy, ale taki sam szacunek należy się ludziom wierzącym”. Niektórzy komentatorzy uważają, że Charlie Hebdo świadomie obraził chrześcijan zamiast muzułmanów, aby w ten sposób uniknąć gwałtownej reakcji tych ostatnich.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | "CHARLIE HEBDO"

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 12 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Andrzej 06.01.2016 15:20
Niezalogowany użytkownik Tylko patrzeć jak Francuzi staną się uchodźcami ze swojego kraju.
Plusów: 5 JacekNowak 06.01.2016 12:43
To jest oczywiste, że zrobili to z tchórzostwa. Bezpieczniej dać karabin temu, o kim wiadomo, że tego karabinu przeciwko nim nie użyje. Dobrze wiedzą, jak by się to dla nich skończyło, gdyby ten karabin z okładki zamiast Bogu chrześcijan, dali Allahowi.
Plusów: 1 Zenek 06.01.2016 10:25
Niezalogowany użytkownik Zwyczajna pycha. Już widzę jak francuski mason oskarża Boga, że go skazał na piekło. Oczywiście po masońsku Bóg nie ma do tego prawa bo człowiek korzysta ze swojej wolności. masońska głupota.
Plusów: 2 Re 06.01.2016 09:34
Niezalogowany użytkownik Odebrali od terrorystów to na co sami ciężko zapracowali...

Co więcej nic się nie nauczyli.

wszystkie komentarze >