"Polska to kraj suwerenny"

dodane 05.01.2016 12:41

Agnieszka Jarczyk

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat nawiązujący do listu wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa ws. ustawy medialnej.

"Polska to kraj suwerenny"   Jakub Szymczuk /Foto Gość Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Timmermans wystosował list do Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Zagranicznych list, w którym wezwał polskie władze do przedstawienia szczegółowego harmonogramu dotyczącego przyjęcia projektu ustawy medialnej. Jak zaznaczył, ważne jest wykazanie tego, czy przepisy unijne były uwzględniane przy tworzeniu tego projektu. W swym liście odniósł się do podstawy funkcjonowania mediów, gdzie wolność i pluralizm są ważnymi filarami, zwłaszcza dla funkcjonowania państwa członkowskiego, które opiera się na wartościach UE.

MSZ wydało komunikat, w którym podkreślono, że polski rząd został wybrany w wolnych i demokratycznych wyborach. „Polska jest krajem suwerennym, a polska demokracja jest oparta na twardych fundamentach, którym nic nie zagraża. Mogłaby ona pod wieloma względami służyć jako wzór dla wielu innych państw. Jednocześnie mamy nadzieję, że media zagraniczne będą obiektywnie informowały o sytuacji w Polsce, przedstawiając zagranicznej opinii publicznej oraz zagranicznym politykom rzetelny i prawdziwy obraz wydarzeń, jakie mają miejsce w naszym kraju”. Oba ministerstwa przygotowują stosowną odpowiedź do Fransa Timmermansa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | MSZ, USTAWA MEDIALNA

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 nieczo 13.04.2016 13:59
Niezalogowany użytkownik nie pozwolmy niemcom rzadzic n aszym krajem wprowadzic tresc roty lapy od polski niech zrobia porzadek w swoim panstwie
Plusów: 0 ano 06.01.2016 11:04
Niezalogowany użytkownik zachodnia Europa, zwłaszcza Niemcy powinny wzorować się na obecnej Polsce w zakresie wolności mediów. Niemcy stosują cenzurę w mediach. Blokują i osuwają informacje na temat emigrantów i dokonywanych przez nich zbrodni i terroryzowania ludności. Ta niemiecka cenzura to zagrożenie dla bezpieczeństwa i maskowanie i tolerowanie zbrodni. Tym powinna zająć się UE.
Plusów: 0 adas 06.01.2016 00:37
Niezalogowany użytkownik tak. słowa, słowa, słowa...
a czyny?
o super-dealu pisowskiego ministra z Rosjanami w sprawie ropy pisowki Gość nie napisze?

kiedy wy się obudzicie w końcu?
(chyba że jesteście ukrytą opcją rosyjską - ty by wiele wyjaśniało w sprawie waszego zaślepienia)
Plusów: 6 operator 05.01.2016 14:39
warto też dołączyć do super skutecznej (są pierwsze efekty) akcji niezależnej.pl
http://niezalezna.pl/74389-nasza-akcja-wyslij-list-do-zachodnich-mediow-demokracja-w-polsce-ma-sie-dobrze

wszystkie komentarze >