Powstanie stowarzyszenie katolickich singli?

dodane 04.01.2016 17:10

KAI |

To propozycja pewnego biskupa, z dalekiego kraju...

Powstanie stowarzyszenie katolickich singli?   Archiwum organizatorów Karmelitańskiego Balu dla Singli Karmelitański Bal dla Singli we Wrocławiu

Metropolita Tamale w Ghanie zaproponował utworzenie stowarzyszenia singli w Kościele katolickim. Według abp. Philipa Naameha osoby niezamężne i nieżonate stanowią dużą część wiernych, dlatego Kościół musi zająć się ich potrzebami duchowymi i materialnymi, np. pomagając im znaleźć współmałżonka.

Hierarcha zauważył, że osoby te mogą łatwo znaleźć życiowego partnera w Kościele. Wielu singli zresztą chodzi już od kościoła do kościoła w poszukiwaniu osoby, którą pokocha.

Arcybiskup poradził też parom małżeńskim, by obdarzały się bezwarunkową miłością, zapewniając w ten sposób pomyślność swego związku.

Przypomniał, że Kościół w Ghanie pożyczał kiedyś pieniądze wiernym, znajdującym się w potrzebie, na ich kształcenie, ale zaprzestał tego, gdyż beneficjenci ich nie oddawali. Obecnie wspiera kredytami ludzi, którzy rozpoczynają własną działalność gospodarczą, by zarobić na swe utrzymanie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | AFRYKA, GHANA, SINGLE

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 qwera 05.01.2016 18:04
Niezalogowany użytkownik Część osób "żyjących w pojedynkę" rzeczywiście jest "nie z wyboru", ale inni z kolei wybrali taki stan życia "cbycia singlem'. "Prawo do zrzeszania się" (wynika z konstytucji bo o konstytucji dużo ostatnio mowa) jest po to, by ludzie łączący wspólny cel, idea, zainteresowania gromadzili się w takie stowarzyszenia podobnie jak jest stowarzyszenie "Wiosna",
Związek Działkowców czy Wędkarzy, Stowarzyszenie Księgowych, gdzie ludzie o podobnych zapatrywaniach spotykają się pogadać z kims podobnym do siebie. Podobnie byłoby ze "stowarzyszeniem katolickich singli "które jest dla tych jak nazwa wskazuje. Natomiast ci którzy chcą przestać być singlami i znaleźć partnera dla nich odpowiedniejsze są organizacje typu 'biura matrymonialne" czy "serwisy randkowe" PS. Zobacz na zdjęcie u góry artykułu "katolickiego balu singli". widok z niego jest dla mnie budujący, widać taką radość jakiej nie widziałam jeszcze nigdy u żadnej pary.
Plusów: 0 Grześ 05.01.2016 15:18
Niezalogowany użytkownik Cel jakim jest znalezienie współmałżonka- jest błędny, ponieważ przestaje się być starym/ą panna /kawalerem ? ciężko to nawet skomentować,dla niektórych ludzi ważniejszymi "rzeczami" w życiu są np. dom, rodzina a nie pieniądze , kariera,podróże itp. zresztą można te rzeczy wspólnie realizować . Znam sporo "singli" i wież mi lub nie ,większość(a dokładniej wszyscy ) chcę ten stan rzeczy zmienić, problemem jest w tym że nie mają właśnie jak się odleźć , spotkać , poznać.Błędnym założeniem było by gdyby takie stowarzyszenie było samo dla siebie , skoro komuś dobrze w staropanieństwie/kawalerstwie to po co mu ów stowarzyszenie ?pogadać sobie chcę ? nie rozumiem, nie ma przyjaciół, znajomych ?
Plusów: 2 qwera 05.01.2016 08:51
Niezalogowany użytkownik Powstanie katolickiego stowarzyszenia singli to dobra inicjatywa, ale przyświeca jej w założeniu błędny cel jakim jest pomoc w znalezieniu współmałżonka. Gdy singiel znajdzie współmałżonka przestaje być singlem, więc takie założenie jest pozbawione sensu. Założeniem takiego stowarzyszenia powinno być objęcie duchową opieką tej grupy społecznej która ma również swoje potrzeby, pragnienia, troski. A wielu z singli wcale nie chce przestać być singlami, więc celem grupy nie powinno być uszczęśliwianie ich na siłę.
Plusów: 6 Anna Panna 04.01.2016 20:46
Niezalogowany użytkownik

Inicjatywa wydaje się bardzo chwalebna ale...


1) "Hierarcha zauważył, że osoby te mogą łatwo znaleźć życiowego partnera w Kościele."

Całe życie szukałam partnera życiowego przede wszystkim w Kościele. Pielgrzymki, rekolekcje, sanktuaria, wspólnota, katolickie bale karnawałowe, etc., etc. Teraz uważam, że właśnie dlatego jestem sama.

I nie chcę słyszeć, że mam szukać przez następne 20 lat!

 

2) Z punktu widzenia Kościoła "katoliccy single" nadają się przede wszystkim do:

a) sprzątania staruszkom mieszkań

b) opieki nad dziećmi wielodzietnych

 

3) Nikogo nie interesuje sytuacja materialna singli, bo przecież wszyscy wiedzą, że taki singiel czy taka singielka mieszka w willi i spędza czas na liczeniu sztabek złota piętrzących się pod ścianami.

wszystkie komentarze >