Nowy numer 16/2018 Archiwum

Powstanie stowarzyszenie katolickich singli?

To propozycja pewnego biskupa, z dalekiego kraju...

Metropolita Tamale w Ghanie zaproponował utworzenie stowarzyszenia singli w Kościele katolickim. Według abp. Philipa Naameha osoby niezamężne i nieżonate stanowią dużą część wiernych, dlatego Kościół musi zająć się ich potrzebami duchowymi i materialnymi, np. pomagając im znaleźć współmałżonka.

Hierarcha zauważył, że osoby te mogą łatwo znaleźć życiowego partnera w Kościele. Wielu singli zresztą chodzi już od kościoła do kościoła w poszukiwaniu osoby, którą pokocha.

Arcybiskup poradził też parom małżeńskim, by obdarzały się bezwarunkową miłością, zapewniając w ten sposób pomyślność swego związku.

Przypomniał, że Kościół w Ghanie pożyczał kiedyś pieniądze wiernym, znajdującym się w potrzebie, na ich kształcenie, ale zaprzestał tego, gdyż beneficjenci ich nie oddawali. Obecnie wspiera kredytami ludzi, którzy rozpoczynają własną działalność gospodarczą, by zarobić na swe utrzymanie.

« 1 »

Zobacz także

 • Grześ
  04.01.2016 17:19
  Oj jak by się przydało to w polskim kościele..taka na przykład msza św w sobotę wieczorem dla starych panien i kawalerów( nazywajmy rzeczy po imieniu nie "singiel" itp.) , bardzo by nam to pomogło w odnalezieniu się , w odnalezieniu się ludzi z warownościami.
  doceń 5
 • CośFajnego
  04.01.2016 17:27
  Na południu Polski działa Grupa 33 (Duszpasterstwo osób żyjących w stanie wolnym)
  www.grupa33.katowice.opoka.org.pl
  doceń 2
 • Anna Panna
  04.01.2016 20:46

  Inicjatywa wydaje się bardzo chwalebna ale...


  1) "Hierarcha zauważył, że osoby te mogą łatwo znaleźć życiowego partnera w Kościele."

  Całe życie szukałam partnera życiowego przede wszystkim w Kościele. Pielgrzymki, rekolekcje, sanktuaria, wspólnota, katolickie bale karnawałowe, etc., etc. Teraz uważam, że właśnie dlatego jestem sama.

  I nie chcę słyszeć, że mam szukać przez następne 20 lat!

   

  2) Z punktu widzenia Kościoła "katoliccy single" nadają się przede wszystkim do:

  a) sprzątania staruszkom mieszkań

  b) opieki nad dziećmi wielodzietnych

   

  3) Nikogo nie interesuje sytuacja materialna singli, bo przecież wszyscy wiedzą, że taki singiel czy taka singielka mieszka w willi i spędza czas na liczeniu sztabek złota piętrzących się pod ścianami.

 • qwera
  05.01.2016 08:51
  Powstanie katolickiego stowarzyszenia singli to dobra inicjatywa, ale przyświeca jej w założeniu błędny cel jakim jest pomoc w znalezieniu współmałżonka. Gdy singiel znajdzie współmałżonka przestaje być singlem, więc takie założenie jest pozbawione sensu. Założeniem takiego stowarzyszenia powinno być objęcie duchową opieką tej grupy społecznej która ma również swoje potrzeby, pragnienia, troski. A wielu z singli wcale nie chce przestać być singlami, więc celem grupy nie powinno być uszczęśliwianie ich na siłę.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama