Noworoczne orędzie prezydenta Dudy

dodane 31.12.2015 20:12

PAP |

Władza zwierzchnia w naszym państwie należy do narodu, dlatego uważam, że prawo powinno być tworzone z obywatelami i dla obywateli - powiedział prezydent Andrzej Duda w noworocznym orędziu. Życzę, byśmy w coraz większym stopniu stawali się wspólnotą - dodał.

Noworoczne orędzie prezydenta Dudy   Jakub Szymczuk /Foto Gość Prezydent Andrzej Duda

"Jako prezydent Polski życzę wszystkim moim rodakom, wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej, abyśmy w coraz większym stopniu stawali się wspólnotą. Łączy nas kultura, język, a przede wszystkim miłość do ojczyzny. Łączy nas historia: w przyszłym roku będziemy obchodzić 1050-lecie chrztu Polski, wydarzenia, które w dużej mierze ukształtowało nasz naród. Naród miłujący wolność, waleczny, dumny, a jednocześnie tolerancyjny wobec innych nacji i innych wyznań" - mówił prezydent w orędziu transmitowanym przez telewizję.

Zaznaczył, że "władza zwierzchnia w naszym państwie należy do narodu". "Dlatego uważam, że prawo w Rzeczypospolitej powinno być tworzone z obywatelami, a przede wszystkim dla obywateli" - mówił. "Wszyscy pragniemy, by Polska była krajem spokoju i dobrobytu, państwem silnym i bezpiecznym. Mamy wspólne cele i dążenia, choć różne poglądy. Żyjemy jednak w demokracji, a swoboda wypowiedzi to jedna z jej wielu zalet. Możemy różnić się w opiniach, lecz musimy ze sobą rozmawiać, słuchając i szanując się nawzajem" - apelował Duda.

Złożył życzenia polskim rodzinom i matkom, na których - jak ocenił - "spoczywa największy ciężar i największa odpowiedzialność za to, jakie będą przyszłe pokolenia".

Prezydent przekazał życzenia także przedsiębiorcom. "Swoim codziennym trudem przyczyniacie się państwo do budowania dobrobytu całego społeczeństwa. Filarem naszej gospodarki są przecież małe i średnie firmy, często rodzinne, tworzone wysiłkiem kilku pokoleń, dynamiczne i innowacyjne. Obowiązkiem władz jest kształtowanie przyjaznych warunków dla rodzimych przedsiębiorców i zagwarantowanie im równych szans w rywalizacji ze światowymi potentatami" - mówił.

"W ten wieczór kieruję swoje myśli także ku rodakom o długim stażu pracy. Wiem, że czekają państwo na sprawiedliwy system emerytalny, w którym każdy rozstrzygnie, kiedy chce zakończyć swoją zawodową drogę. Uważam, że tę niezwykle ważną decyzję należy powierzyć obywatelom. Należy ufać mądrości Polaków" - powiedział prezydent.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | ANDRZEJ DUDA, ORĘDZIE, PAP, PREZYDENT

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 01.01.2016 20:44
Niezalogowany użytkownik Pasożytnicza klasa III RP jest świadoma kresu swego panowania. Dlatego tak wrzeszczy i złorzeczy. Zaczadziałym ich medialną manipulacją należy tylko współczuć. Faktycznie to tak samo dostali w skórę, jak wszyscy Polacy spoza układu a dodatkowo cierpią katusze, jakby tracili krocie. Biedacy.
Plusów: 4 Sylwek 01.01.2016 11:01
Niezalogowany użytkownik Ja nie zajmuję się polityką, jestem zwykłym człowiekiem i... zauważyłem coś zupełnie innego. Zauważyłem człowieka, który mówi LUDZKIM GŁOSEM - i mam nadzieję, że ta "wigilia" będzie trwała długo.
Panie Marku, mniej polityki - ulegania propagandzie, a więcej chłodnego spojrzenia na rzeczywistość.
Pozdrawiam Pana serdecznie!
Plusów: 1 kris 01.01.2016 09:10
Niezalogowany użytkownik Dali Go w porze najlepszej oglądalności, to się go słucha i ogląda - ale wrażenia niestety przykre: nauczył nas, że robi jedno, a mówi drugie.
"Niezłomny"!
Niezłomnie usłużny wobec prezesa.
Plusów: 7 ciekawy 01.01.2016 00:30
Niezalogowany użytkownik Skoro cię nie interesuje to po co słuchasz a potem o tym piszesz???

wszystkie komentarze >