Nowy Numer 16/2024 Archiwum

To jasne!

Zanim zaczniesz żonglować warczącymi słowami o Żydach, którzy nie przyjęli Jezusa, pomyśl, jak czułbyś się, gdyby ktoś w czasie bezksiężycowej nocy zaświecił ci w oczy latarką?

Dwa dni temu zmieniłem okulary. Na odrobinkę mocniejsze. A mimo to, gdy założyłem je po raz pierwszy i zobaczyłem wszystko jasno i wyraźnie, przez chwilę zakręciło mi się w głowie. Tego samego dnia przeczytałem proroctwo zapowiadające narodziny Mesjasza: „Naród kroczący w ciemności ujrzał światłość wielką” (Iz 9,1).

Zanim zaczniesz żonglować warczącymi słowami o Żydach, którzy nie przyjęli Jezusa, pomyśl o tym, jak czułbyś się, gdyby ktoś w czasie bezksiężycowej nocy, gdy mrok jest gęsty jak smoła, zaświecił ci w oczy latarką? Jej światło oślepiłoby cię, poraziło, kompletnie zbiło z tropu.

Bóg ubrał się w bezbronność, niemowlęcość, kruchość, nieporadność, by nie porazić nas swym blaskiem. Nie chciał nas stłamsić, zdusić, przytłoczyć swą obecnością, mocą, chwałą, majestatem. Wybrał delikatność. Ale i tak blask bijący z Niemowlęcia był ogromny. Wielu zachowało się tak, jakby byli oślepieni, zbici z tropu. Nie rozpoznali czasu swego nawiedzenia. Tym jednak, którzy przyjęli Niemowlę, dało Ono moc „aby się stali dziećmi Bożymi” (J 1,14).

To największe odkrycie mijającego roku.

Jestem Synem Bożym. Bóg jest ze mnie zadowolony. Należę do rodziny Tego, nad którym śmierć nie ma żadnej władzy. Przekonywał mnie o tym w 2015 r. wielokrotnie. Zmieniłem okulary.

„Największym grzechem człowieka jest zapomnienie, że jest on księciem” – napisał Abraham Joshua Heschel (zmarły 23 grudnia 1972 r.)

Jezus dostał to, na co ja zasłużyłem, abym mógł dostać to, na co On zasłużył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza