Ważne słowa relatora synodu o rozwiedzionych

dodane 05.10.2015 14:26

jdud /Twitter

- Włączenie rozwiedzionych w ponownych związkach w życie Kościoła może być realizowane na inne sposoby niż dopuszczenie do Eucharystii - stwierdził generalny relator Synodu o Rodzinie kard. Peter Erdő. Fragmenty jego przemówienia na dzisiejszej sesji, otwierającej tegoroczny synod, przekazało na Twitterze biuro prasowe Watykanu.

Ważne słowa relatora synodu o rozwiedzionych   Jakub Szymczuk /foto gość Kard. Peter Erdo

Węgierski kardynał podkreślił, że towarzyszenie duszpasterskie powtórnym związkom nie może pozostawiać „wątpliwości co do prawdy o nierozerwalności małżeństwa, której uczył Jezus Chrystus”.

Mówił też, że pozostającym w separacji oraz rozwiedzionym, którzy nie wstąpili w kolejne związki, wspólnota Kościoła może pomóc, wspierając proces pojednania z ich małżonkami. Ponadto na poziomie diecezjalnym ważne jest posiadanie ośrodków doradztwa w chwilach kryzysowych.

Zaznaczył, że nie ma podstaw, by wyprowadzać podobieństwa czy choćby dalekie analogie pomiędzy związkami homoseksualnymi a Bożym planem dotyczącym małżeństwa i rodziny.

Wcześniej, w bardziej ogólnej części swego przemówienia, kardynał, który należy do głównych postaci synodu, podkreślił: - Nie powinniśmy pozwolić, by pragnienia, z których wiele jest samolubnych, wzięły górę nad autentycznymi i słusznymi prawami.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | KOMUNIA DLA ROZWIEDZIONYCH, SYNOD O RODZINIE

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 17 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 kasia 09.10.2015 18:28
Niezalogowany użytkownik Jest tylko jedna Ewangelia-na szczęście.Jezus umarł tylko raz za nas,niektórzy chcieliby to powtórzyc...
Plusów: 1 humanbe 07.10.2015 05:48
Niezalogowany użytkownik Opowiadam się za logika a wierzący przejmuja się tym ze bez malzonka jest uznawany automatycznie w kościele jako cudzoloznik, to "ciekawe" zalozenie. Podobne po tym jak dziecko uznaje się już za winne nim cokolwiek 'nabroi' lub odpowiedzialność zbiorowa narodow czy rodzin np. za przestepcow, fajnie ze ktoś uważa się za sumienie swiata robiąc przy tym więcej zla niż dobra..
Plusów: 0 _jasiek 06.10.2015 11:40
To co JAJAN?
Plusów: 2 Damian93 06.10.2015 10:36
Teraz widać kto powinien zostać papieżem w 2013 :)

wszystkie komentarze >