• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Ks. Charamsa ogłasza, że jest gejem

  mm

  dodane 02.10.2015 20:59

  Duchowny, który zasłynął atakiem na ks. Oko, w sobotę w Watykanie ma przedstawić swój manifest.

  Internetowy portal „Gazety Wyborczej” obszernie cytuje tekst, który ks. Krzysztof Charamsa przesłał do gazety.

  - Żądam od Kościoła, by zaczął nas traktować na poważnie, by spojrzał nam w oczy, jak czynił z każdym człowiekiem Pan Jezus. Żądam, by przestał nas stygmatyzować, zohydzać w oczach świata, poniewierać nami. Dziś czuję, że jestem księdzem po to, by upomnieć się o prawa tej, wciąż jeszcze u nas upokarzanej, części społeczeństwa i Kościoła - czytamy w tym tekście.

  Ks. Charamsa pracuje w watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, pełniąc też funkcję drugiego sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Wykłada na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i Papieskim Ateneum Regina Apostolorum. Ma 42 lata, kapłanem jest od 18 lat.

  Ostatnio zarzucał ks. Oko w "TP" posługiwanie się językiem przemocy i lanie siarczystego kwasu nienawiści. W rozmowie z "GW" przyznał, że pisząc tekst do krakowskiego tygodnika nie planował coming outu. Decyzję miał podjąć - jak mówi - po pozytywnych reakcjach, z jakimi miał się spotkać.

  "Niestety (...) kościelne autorytety zamiast zająć się zasygnalizowanym przypadkiem nadużyć, zaczęły mnie nękać. W tych dniach zrozumiałem, że powiedziałem tylko część prawdy, która i tak zostanie zbagatelizowana przez Pasterzy. Kościołowi nie mogę pomóc. Kościołowi należy się prawda" -napisał w tekście.

  Jestem księdzem gejem. Jestem szczęśliwym i dumnym księdzem gejem. Moją radość i wolność dedykuję człowiekowi, którego kocham, Eduardowi, mojemu narzeczonemu, który potrafił wydobyć moje najlepsze energie i przerobić także ostatki strachu na siłę miłości - przyznał.

  Na sobotę w południe zapowiedział konferencję prasową w Watykanie. Ma przekazać dziennikarzom swoje stanowisko, w którym m.in. domaga się od Kościoła anulowania kilku dokumentów i punktów nauczania mówiących o homoseksualizmie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • zawiedziona
   06.10.2015 08:33
   Jest mi wstyd, że to się u nas pojawiło, w kraju św. Jana Pawła II, kraju męczenników za wiarę, kraju, co się zwie katolickim... Zwyczajnie i tak po ludzku jest mi wstyd. Ale jest mi też przykro, patrząc jak obóz lewicowy triumfuje; jak hordy "kochających inaczej" grzeją się w blasku swojego guru... Pan Jezus wiedział, ze przyjdą zgorszenia i przygotowywał nas na nie. Nie chcę osądzać tego człowieka- odbierze zapłatę na końcu czasów. Tylko ile osób pod jego wpływem zejdzie na manowce? Współczuję polskiej delegacji na Synodzie- widocznie coś ważnego ma się wydarzyć, skoro szatan tak zamiata ogonem...
  • Adrian
   07.10.2015 19:01
   Ksiądz Charamsa w porównaniu z niektórymi innymi duchownymi rzymsko-katolickimi mógłby wyjść na aniołka. Potrafił przyznać się do swojej ułomności, ale nikogo nie skrzywdził. Dla porównania chorwacki Ksiądz i zakonnik franciszkanin Miroslav Filipović-Majstrović w czasie II wojny światowej był komendantem obozu koncentracyjnego w Jasnovacu, gdzie m.in. podrzynał gardła serbskim, prawosławnym młodym kobietom. W 1946 r. za dokonane zbrodnie został powieszony.
   Inny chorwacki ksiądz i zakonnik franciszkanin Petar Brzica brał udział w zawodach polegających na podrzynaniu gardeł Serbom i wygrał konkurs, poderżnął 1360 gardeł.
   Argentyński ksiądz Christian von Wernich odsiaduje wyrok dożywotniego więzienia za współudział w siedmiu zabójstwach, 31 przypadkach tortur i 42 porwaniach przeciwników wojskowego reżimu.

   A wracając do Księdza Charamsy, to "Baletu Kasztanów" przed kamerami nie urządził, i daleko mu w tym względzie do rozpustnego papieża Aleksandra VI, którego syn Don Cesare Borgia w Pałacu Apostolskim takowym bankiet jednak urządził...
  • chemique M.S. Kuria
   08.10.2015 01:05
   nie ma kwasu "siarczystego" jest ewentualnie "siarkowy" :)
   H2So4 jak pamiętam :)
  • edi82
   08.10.2015 01:08
   Se możesz zgłaszać. Nie potrzebujemy takich kapłanów!
   Tylko mu współczuć!
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół