• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • W najnowszym GN

  dodane 02.09.2015 13:33

  pierwsza z katechez o teologii ciała wg nauczania Jana Pawła II, co Europa zrobi z falą emigrantów i komu przeszkadza katecheza w szkołach.

  Zapomniana teologa ciała [ks. Tomasz Jaklewicz]

  "Gość Niedzielny" tuż przed kolejnym synodem rozpoczął cykl katechez o teologii ciała wg nauczania Jana Pawła II. „Teologia ciała wpisuje się w kontekst walki duchowej, która toczy się we współczesnej kulturze. Sprawa ludzkiej miłości, seksu, małżeństwa to jedno z najważniejszych pól bitewnych tych zmagań. Jeśli nowa ewangelizacja ma być odpowiedzią Kościoła na współczesny sekularyzm, to musi obejmować również życie małżeńskie, rodzinne. Tak to widział Jan Paweł II” - pisze ks. Jaklewicz.

   

  Jako pasterze nie możemy milczeć [wywiad z abp. Stanisławem Gądeckim]

  W mediach słychać było zarzut, że listy w sprawie in vitro były zbyt daleko idącą interwencją Kościoła w politykę. Tymczasem abp. S. Gądecki podkreśla, że ściśle rozumiana polityka nie interesuje Kościoła. Z drugiej strony polityka nie jest sferą wyzwoloną z moralności. „Jeśli wprowadza się regulację prawną, która umożliwia uśmiercanie jednych ludzkich istot, po to, by inne mogły żyć, to my nie możemy milczeć” – konkluduje.

   

  Kto ma problem z katechezą? [Bogumił Łoziński]

  Problem z obecnością katechezy w szkole mają środowiska lewicowo-liberalne. Pod pozorem wolności i neutralności w rzeczywistości prowadzą walkę z wiarą. Ich ataki na ten przedmiot potwierdzają, jak ważny jest dla przekazu wiary i moralności.

   

  Boskie ciuchy [Maciej Kalbarczyk]

  Odzież inspirowana wiarą do niedawna kojarzyła się głównie z wymiętymi koszulkami z napisem „Jezus Cię kocha” i nieudolnie odrysowanymi symbolami religijnymi. Obecnie takim ubraniom bliżej do designerskich produktów popularnych marek niż do tandetnej chińszczyzny sprzedawanej na bazarach.

   

  Co zrobić z falą emigrantów [Grażyna Myślińska]

  Trupy w ciężarówce do przewożenia mięsa pod Wiedniem i w ładowni statku u wybrzeży Libii. Premier Węgier zapowiada skierowanie dodatkowych kilku tysięcy żołnierzy do pilnowania granicy z Serbią. Premier Włoch grozi wypowiedzeniem układu z Schengen. W Niemczech kolejna fala podpaleń obozów dla uchodźców. To tylko kilka informacji z ostatnich dni. Grażyna Myśliwska w najnowszym „Gościu” zastanawia się co jeszcze musi się wydarzyć, żeby Europa zrozumiała że to przełom.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Reklama

  Zachowane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół