• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Premier: Zadbałam o to, żebyście nie byli grubaskami

  PAP

  dodane 01.09.2015 12:40

  O czym mówiła Ewa Kopacz na inauguracji roku szkolnego?

  "Nie bez powodu jest ze mną minister sportu (...) Adam Korol, ponieważ opowiedziałam mu o tym, że macie szczególne zasługi w lekkoatletyce. Myślę, że wśród was, pewnie za chwilę, znajdą się ci, którzy dorównają Anicie Włodarczyk, czy ewentualnie naszemu Pawłowi Fajdkowi, którzy ostatnio z Pekinu przywieźli złote medale" - powiedziała szefowa rządu na rozpoczęciu roku szkolnego w gdańskiej szkole podstawowej nr. 11.

  Jak mówiła, rozwój sportu w tej szkole jest bardzo pielęgnowany przez dyrekcję.

  Zwracając się do młodzieży, premier przypomniała, że może ona korzystać z programów przygotowanych przez rząd. "To jest +Młody Mistrz+, to jest również program "Multisport" - jeden przeznaczony dla uczniów podstawówki (...), drugi ma na celu przede wszystkim dać możliwość korzystania z zajęć sportowych pozalekcyjnych i pozaszkolnych na terenie całego kraju" - wyjaśniła.

  Przypomniała, że jest również program "Umiem pływać" skierowany do tych młodych, którzy nie potrafią pływać, by po skończeniu szkoły podstawowej potrafili to robić.

  "Zadbałam o to, żebyście w poważnym i dojrzałym wieku nie byli, mówiąc potocznie, +grubaskami+. Otóż wycofałam dzięki mojej decyzji, którą obiecałam wtedy, kiedy rozpoczynałam swoją przygodę jako szef rządu, niezdrowe jedzenie z waszych sklepików. Nie będzie już coli, chipsów. I pewnie z tego powodu ubolewacie tak samo, jak z tego powodu, że skończyły się wakacje. Ale wierzcie mi, w tym samym sklepiku będzie naprawdę zdrowe i dobre jedzenie po to, żebyście dobrze i zdrowo dorastali" - przekonywała.

  Szefowa rządu mówiła również o kadrze pedagogicznej szkoły. "To są ludzie, którzy w was zaszczepią głód wiedzy, ale (też) zaciekawią światem. To jest grono nauczycieli, które tu, w tej szkole uczy. Ci ludzie nie tylko ciężko pracują, przekazując wam wiedzę, ci ludzie wypełniają szczególną misję, bo od tego ile was nauczą, ile wszczepią w was dobrych nawyków, ile nauczą was szacunku dla historii, tradycji, to takimi ludźmi będziecie w przyszłości" - podkreśliła.

  "Wierzę, patrząc na tę szkołę, że podobnych nauczycieli mamy setki w całej Polsce. Dzisiaj jest okazja, żeby polskim nauczycielom z całego serca podziękować. Dziękuję wam wszystkim za waszą ciężką pracę, za waszą misję" - zaznaczyła.

  Premier nawiązała do strony internetowej gdańskiej szkoły. "Czytałam waszą stronę internetową (...). Zobaczyłam tam bardzo sympatyczne hasło, które bardzo mnie zaciekawiło. +Społeczeństwo jutra znajduje się dziś i tutaj+. I to właśnie w tej szkole będziecie uczeni jak dorastać i wyrastać na przyzwoitych ludzi, którzy mają szacunek dla starszych, (na) ludzi, którzy mają w sobie mnóstwo ambicji, ale też są kreatywni, na ludzi, którzy dbają o swoje otoczenie i tych, którzy szanują innych" - mówiła zwracają się do uczniów.

  "Życzę wam samych sukcesów w tym nowym roku szkolnym i życzę również i na ręce dyrekcji składam przede wszystkim dla grona pedagogicznego wszelkiego rodzaju życzenia cierpliwości, wytrwałości. Mówiąc krótko: nie zmieniajcie się. Tak służcie jak do tej pory, bo to szczególna misja" - powiedziała szefowa rządu.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • trzinaalli
   01.09.2015 23:37
   Nie będzie coli i chipsów, ale będą pigułko "po"...
  • _jasiek
   01.09.2015 23:39
   Oczywiście, na diecie szczawiowo - mirabelkowej napewno nie utyją.
  • Anna
   02.09.2015 01:39
   Jeśli rodzice są bezrobotni, to dzieci na pewno nie będą grubaskami. Proste.
  • Nab
   02.09.2015 10:37
   A ja mam nadzieję, że rodzice dzieci i ich znajomi zadbają o to, żeby pani Kłamcz nigdy więcej nie była premierką, a jej ministrowie i psiapsiółki ministrami i ministerkami...
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół