Nowy numer 16/2018 Archiwum

Katolicy republikańskimi kandydatami na prezydenta

„Jestem dumny z tego, że jestem katolikiem, i z tego, czego uczy Kościół” – to słowa Ricka Santorum, jednego z republikańskich kandydatów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2016 r.

Ten były senator, pochodzący z Pensylwanii, już po raz drugi wystawia swoją kandydaturę. New York Times nazwał go najodważniejszym wśród kandydatów ze względu na jego zdecydowaną postawę w sprawie aborcji i tzw. małżeństw homoseksualnych, co wyróżnia go wśród pozostałych kandydatów republikańskich. Rick Santorum wypowiada się też zdecydowanie za walką z islamistami, odnową tradycyjnych amerykańskich wartości i obroną kraju przed jego wrogami.

Oprócz Santorum jeszcze dwóch republikanów startujących w prawyborach jest katolikami: to nawrócony z anglikanizmu Jeb Bush i Marco Rubio, najmłodszy amerykański senator, syn kubańskich emigrantów. Jest to nowa tendencja w amerykańskiej polityce, ponieważ do niedawna z katolikami utożsamiano raczej demokratów.

« 1 »

Zobacz także

  • ble
    02.06.2015 07:23
    Gdyby wygrał, to papuga Europa sama zacznie wyskubywać sobie tęczowe piórka i przestanie udawać tolerancję wobec islamu. Będzie tez miala szansę przejrzeć na oczy, że ta tolerancja nie pomaga nikomu, a spycha w nędzę i śmierć Europę.
    doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama